سفارت کانادا در دبی-ابوظبی VAC

مسیر نما :

انگشت نگاری برای ویزای کانادا دبی و ابوظبی

با تغییراتی که از سال 2013 اعمال شد، متقاضی که اقدام به مهاجرت کانادا می کند ملزم به چک شدن اطلاعات بیومتریک شان در مبادی ورودی کانادا می باشند، انگشت نگاری برای ویزای کانادا به دلیل آن است که اطمینان حاصل گردد که متقاضی که ویزا برایش در پاسپورت درج گردیده است در واقع همان فردی است که قصد ورود به کانادا را دارد. وزیر مهاجرت کانادا جهت بالابردن امنیت کانادا و عدم ورود افراد با پاسپورت غیر قانونی و جلوگیری از کاهش ورود پناهندگان این کار را همچون کشورهایی مانند :
انگلیس،مالزی، آمریکا، عربستان، امارات و ... انجام داده است. از تاریخ  20آذر1392 برابر Dec 11,2013 متقاضیان 29کشور شامل: افغانستان، آلبانی، الجزایر، بنگلادش، برمه (میانمار)، کامبوج، کلمبیا، جمهوری دموکراتیک کنگو، مصر، اریتره، هائیتی، ایران، عراق، جامائیکا، اردن، لائوس، لبنان، لیبی، نیجریه، پاکستان، تشکیلات خودگردان فلسطین، عربستان سعودی، سومالی، سریلانکا، سودان، جنوب سودان، سوریه، تونس، ویتنام، و یمن. . . . . . . . ملزم به دادن داده های بیومتریک خود (اثر انگشت و عکس) جهت دریافت ویزا های زیر می باشند:

1-     ویزای توریستی Temporary Resident Visa
2-     ویزای تحصیلی Student Visa
3-     ویزای کار work permit
 

قانون جدید انگشت نگاری کانادا

افراد با مشخصات زیر نیازی به انجام مراحل انگشت نگاری و عکس نمی باشند:
1-     افراد کمتر از 14سال و بیشتر از80سال سن
2-     افراد دارای ویزای مهاجرتی
3-     دارندگان کارت PR (مقیم کانادا)
4-     دارندگان پاسپورت کانادا
5-     افرادی که در هنگام درخواست برای ویزا در خاک کانادا هستند.
6-     دیپلمات ها، کارمندان سازمان ملل متحد، سازمان های دولتی که کانادا عضو آنها است.
 

نحوه گرفتن وقت انگشت نگاری کانادا

جهت انجام مراحل انگشت نگاری و عکس می بایست پرونده خود را ارسال کنید سپس با وقت قبلی (جهت معطل نشدن) به یکی از مراکز VAC-Visa application center در آنکارا یا استانبول مراجعه کنید، بعد از آن منتظر جواب ویزای خود طی ماه بعد باشید. سفارت کانادا به صورت مستقیم هیچ گونه خدماتی به متقاضیان نمی دهد و تمام مراحل اخذ ویزا ار VAC انجام می گردد. اگر قصد دارید دیدنی ترین شهرهای کانادا را از نزدیک ببینید، موسسه مهاجرتی گنجی در زمینه دریافت ویزای توریستی کانادا برای شما خدمات لازم را ارائه می دهد.

 

تور سفارت کانادا در دبی

برای انجام انگشت نگاری در امارات متحده - دبی نیاز به اخذ تور نیست و با خرید بلیط در صبح زود می توانیدطی چند ساعت کار انگشت نگاری خود را انجام داده و عصر به تهران برگردید.

 

بهترین سفارت کانادا برای انگشت نگاری

کلیه مراحل در مرکز VAC دبی یا ابوظبی در کمتر از 15 دقیقه در روزهای دوشنبه تا جمعه ساعت 9:00 - 17:00 (در ماه رمضان از 9:00 - 15:00) انجام خواهد شد. با توجه به انجام مراحل زیر در دبی یا ابوظبیممکن است VAC از شما هزینه جابجایی بین دبی یا ابوظبی یا آنکارا یا استانبول را درخواست کند که در ابتدا باید پرداخت کنید.

1- عکس دیجیتال از چهره متقاضی:
در ابتدا کارمند VAC از شما عکس دیجیتال خواهد گرفت. عکس شما باید طبق نمونه زیر باشد:

biometric_canada_vac_ganjico


2- اثر انگشت دست:

در مرحله بعد از شما خواسته خواهد شد که برای انجام اثرانگشت، انگشتان خود را روی سطح اسکنر قراردهید، سفارت کانادا نیاز به داشتن تصویر هر 10 انگشت شما دارد. مراحل انگشت نگاری باید طبق نمونه زیر باشد:

biometric_canada_vac_ganji

نکات زیر را برای انجام مراحل انگشت نگاری رعایت کنید:
1-     مدارک خود را برای دریافت وقت انگشت نگاری و دریافت ویزا پست نکنید.
2-     در اولین فرصت (حداکثر30روز) بعد از ارائه مدارک ویزا، انگشت نگاری را انجام دهید.(هماهنگی دریافت وقت برای موکلین موسسه مهاجرتی گنجی انجام می شود )
3-     سعی کنید تمام افراد پرونده، همزمان انگشت نگاری را انجام دهند.
4-     اگر خالکوبی با رنگ روی دست یا صورت خود دارید بعد از برطرف شدن آن، اقدام کنید.
 

آدرس مرکز انگشت نگاری (VFS) دردبی:

VAC دبی
Canada Visa Application Centre
Wafi Mall, 3rd Floor, Falcon, Phase 2
Umm Hurair 2 – Dubai – UAE
تلفن: 97142055881+
ایمیل:info.canauh@vfshelpline.com

Vac_Canada_Visa_office_DUBAI_Ganji

VAC ابوظبی
Canada Visa Application Centre
VFS (GCC) LLC,
Office MO2, Mezzanine Floor, Silver Wave Building,(Union National bank) Mina Road, Abu Dhabi
تلفن: 97142055881+
ایمیل:info.canauh@vfshelpline.com
 

Vac_Canada_Visa_office_ABU DHABI_Ganji

انگشت نگاری کانادا

آیا میدانستید که:

 - صدمه روی انگشتان یا موارد پزشکی که باعث پوشاندن صورت شما خواهد شد، اگر موقت باشد باید تا زمانیکه این موارد رفع نشده است، برای انگشت نگاری اقدام نکنید.اگر این صدمات روی صورت شما دائمی است، عکس شما گرفته خواهد شد و اگر روی انگشتان شما است تا حد امکان از شما انگشت نگاری خواهد شد.
 
- در هنگام ورود به کانادا، مامور گمرک چهره شما و عکس پاسپورت تان و عکسی که هنگام بایومتریک از شما گرفته شده است، را به دقت چک می کند. همچنین ممکن است از شما تقاضای انجام انگشت نگاری برای اطمینان خاطر بیشتر انجام شود.
 
- دولت کانادا به تمام افراد اطمینان داده است که اطلاعات بیومتریک و هویتی متقاضیان در جایی ایمن ذخیره خواهد شد و فقط طبق قوانین کانادا افراد به ان دسترسی خواهند داشت.