برنامه سرمایه گذاری کبک چیست؟

 
 مهاجرت به کانادا

برنامه سرمایه گذاری کبک

برنامه سرمایه گذاری کبک، برنامه ای برای اخذ اقامت دائم کانادا برای صاحبان کسب و کار بدون مدرک زبان، بدون تعهد در راه اندازی کسب و کار در کانادا و بدون نیاز به زندگی در استان کبک،
در اینجا قصد داریم در مورد شرایط پذیرش پرونده، مدت زمان بررسی پرونده های کبک، دلایل ریجکتی پروندهای کبکی، انجام مدیکال و سکوریتی چک و مزایای اقدام از طریق برنامه سرمایه گذاری کبک توضیح دهیم.

برنامه ای جذاب که از سال 1986 معرفی شده، برنامه کبک کانادا به افراد دارای دارایی کافی اقامت دائم کانادا را همراه با خانواده (همسر و فرزندان تا سن 22 سال) اعطا می نماید تا با این روش بتوانند وارد کبک کانادا شده و زندگی کنند. با توجه به بسته شدن برنامه سرمایه گذاری فدرال کانادا، تنها برنامه اقامتی که با سرمایه گذاری به تجار تراز اول دنیا اقامت دائم می دهد همین برنامه سرمایه گذاری کبک می باشد.
طبق گزارش های سازمانهای بین المللی، کانادا دارای مزایای تحسین شده بسیاری در جهان است و با دارا بودن محیط امن و جامعه مدرن به مهاجران فرصت زندگی عالی را می دهد، همه این شرایط با هزینه ای بسیار معقول تر از دیگر کشورهای مهاجر پذیر مانند آمریکا و استرالیا. متقاضیان قبول شده در برنامه سرمایه گذاری کبک به اقامت بدون قید و شرط کانادا دست پیدا خواهند کرد و به کارت پی آر کانادا دست می رسند و می توانند زندگی خود را با خانواده در هر کجای کانادا شروع نموده و مشغول به کار شوند یا بیزینس خود راه اندازی نمایند. فرزندان این تجار موفق نیز می توانند در هر مدرسه و دانشگاهی شروع به تحصیل نموده(در کبک رایگان و حتی با امکان دریافت بورسیه خواهد بود) و هم تراز با کانادایی ها باشند و از مزایای تحصیل در دانشگاه های مطرح در سراسر کانادا بهره مند شوند.

بازگشایی برنامه سرمایه گذاری کبک کانادا

نکته: برنامه سرمایه گذاری کبک 2024 از ابتدای ژانویه 2024 برابر دی 1402 پذرش می کند و موسسه مهاجرتی گنجی در حال عقد قرارداد برای این برنامه جهت تسریع در روند آماده سازی مدارک مورد نیاز پرونده هاست. موسسه مهاجرتی گنجی نیز با داشتن دفتر فعال در استان کبک و با داشتن سابقه قبولی خوب از دولت کبک با افراد واجد شرایط برای این برنامه عقد قرارداد نموده.

 مهاجرت به کبک بدون مدرک زبان

شرایط برنامه اقامت کانادا 2024

- حداقل دارایی ثابت برنامه کبک

برای واجد شرایط شدن برنامه کبک 2024 متقاضی باید دارایی قانونی خود را برابر 2 میلیون دلار کانادا یا 1.5 میلیون دلار آمریکا طبق نرخ دولتی(نرخ ارز رسمی اعلامی از بانک مرکزی ایران) یا معادل ریالی آن را داشته باشد. بخشی از این مقدار می تواند به نام همسر متقاضی باشد. مواردی که شامل این مقدار دارایی می شود برابر با: ملک سند دار، موجودی حساب بانکی، سهام و اوراق قرضه دولتی، بیمه عمر و بازنشستگی. طبق برنامه سرمایه گذاری کبک، ارثیه و هبه نیز اگر به صورت قانونی اثبات شود می تواند جزو دارایی فرد محاسبه گردد، اما باید حداقل شش ماه از تاریخ دریافت آن گذشته باشد. 


- سرمایه گذاری بدون ریسک برنامه کبک

متقاضیان برنامه سرمایه گذاری کبک کانادا برای شروع کار باید سهمیه دریافت نموده و قراردادی مبنی بر سپرده گذاری برای 1.2 میلیون دلار کانادا در یکی از موسسات مالی کبک امضاء نمایند. این سرمایه گذاری به مدت 5 سال خواهد بود و دولت استان کبک کانادا تمام آن را گارانتی می نماید و سپرده منهای دویست هزار دلار با سود 0% بعد از این دوره 5 ساله به متقاضی عودت داده می شود. نکته مهم در اینجا این است که این سرمایه گذاری تنها بعد از قبولی متقاضی انجام می گیرد، بنابراین هیچ گونه ریسکی متوجه فرد نخواهد بود.


- امکان دریافت وام در سرمایه گذاری کبک

طی دهه های گذشته، میلیون ها دلار از این مبلغ سرمایه گذاری برای رشد و توسعه زیرساخت های کبک هزینه شده و مهاجران از آن بهره مند شده اند. تجار موفقی که نمی خواهند این مبلغ را در یک جا بلوکه کنند و امکان درآمد زایی بیشتری از آن را طی 5 سال دارند، می توانند از خدمات موسسات مالی مجاز دولت کبک با پرداخت فقط یک بار بمبلغ( 550 هزار دلار کانادا) شامل اصل و سود این وام استفاده نمایند. این بدان معنی است که از سال 2024 اخذ اقامت کانادا از طریق برنامه سرمایه گذاری کبک برابر 420 هزار دلار آمریکا می باشد. سازمان مهاجرتی گنجی ارتباط خوبی با این موسسات مالی طی سال های گذشته داشته و دارد، متقاضیان زیادی از این طریق و با کمک ما توانسته اند از خدمات این وام بهره مند شوند. این مبلغ سرمایه گذاری بعد از قبولی فرد و طی یک دوره 120 روزه می بایست به حساب دولت کبک در کانادا واریز گردد بنابراین کار با با افراد مطلع که بتواند ارتباط خوبی با موسسات مالی داشته باشد می تواند میزان استرس متقاضی را در تکمیل و تامین این مبلغ کاهش دهد. 

 خانه در کبک کانادا

- مزایای برنامه سرمایه گذاری کبک

متقاضیان برنامه سرمایه گذاری کبک باید نشان دهند علاقمند حضور در کبک که بزرگترین استان کانادا (با مجموع مرز آبی) هست باشند.  همچنین کبک دومین استان پرجمعیت کانادا پس از انتاریو می باشد. جمعیت کبک در حدود ۷٬۶۶۹٬۱۰۰ نفر است. در شمال آن سکونت بسیار کم است و ۸۰ درصد از جمعیت کبک در سواحل رودخانه سن لوران سکونت دارند. مرکز آن شهر کبک و بزرگ‌ترین شهر آن مونترال است. زبان رسمی در این استان فرانسه وپس از آن انگلیسی می باشد. کبک جامعه ای پرجنب و جوش و برمبنای مساوات در عقیده و برابری زن و مرد بنا نهاده شده. از سوی دیگر متقاضی برنامه کبک و اعضا خانواده او به راحتی می توانند در هر کجای کانادا زندگی کنند اما کیفیت بالای زندگی در کبک و مونترال توانسته این استان را جزو جذاب ترین مکان های ورود بین مهاجرین تازه وارد در میان شهر های تورنتو ونکوور قرار دهد. مونترال بزرگترین شهر استان کبک، شهری مدرن، پویا با تجربه ای بی نظیر در خریدها، رستوران ها، شب نشینی ها و همچنین بهترین بیمارستان ها و مراکز درمانی است. بخش آموزش در کبک ، بهترین سیستم در کل کانادا و محل عالی ترین مراکز آموزشی همچون دانشگاه مک گیل است.هرچند کبک با دانش زبان فرانسه معروف است اما صحبت به زبان انگلیسی علی الخصوص در بخش های بیزینسی و مراکز آموزشی امری معمول می باشد. چند فرهنگی بودن شهر مونترال باعث شده که شهر پذیرای همه نوع مهاجر از سرتاسر جهان باشد و مهاجران بتوانند از هوای تمیز و آب با کیفیت آن بهره مند گردند.


- شرایط مهاجرت در برنامه سرمایه گذاری کبک

برنامه سرمایه گذاری کانادا نیازمند 2 سال سابقه مدیریت و یا مالکیت یک بیزینس طی 5 سال گذشته می باشد. مدیران و تجار موفق می بایست در بخشی از مدیریت کسب و کار حضور داشته که شامل برنامه ریزی، کنترل مسائل مالی، منابع-مصالح و نیروی انسانی است. به عنوان مثال این موارد شامل مدیریت ارشد سازمان های بزرگ که حداقل دو کارمند تمام وقت بجز متقاضی را دارند، ان جی او ها، شرکت های کشاورزی و توسعه کشت و کار و گل خانه ها، مدیران صنابع و تولید کننده، پزشکان، دارندگان پروانه کسب، وکلا، داروسازان، دندانپزشکان، انبوه سازان، مدیرعامل ورئیس هئیت مدیره، ساختمان سازان، تولیدکنندگان، قطعه سازان و ... می باشد. داشتن مدرک معتبر و قانونی از دولت مانند پروانه کسب، آگهی تاسیس شرکت، مجوز وزارت صنایع و پروانه پزشکی و مجزو وکالت پایه یک و ... الزامی است.


- شرایط اقامت کانادا سرمایه گذاری کبک

علاوه بر موارد ذکر شده در بالا، بخش سرمایه گذاری اداره مهاجرت کبک مواردی مانند سن، تحصیلات، انطباق پذیری با کبک کانادا، دانش زبان و سابقه کار را نیز درنظر می گیرد اما دانش زبان و سن مهم نیست. وظیفه اصلی سازمان مهاجرتی گنجی بررسی میزان شانس قبولی متقاضی و نقاط قوت و ضعف پرونده متقاضی در مقایسه با الزامات دولت کبک و آماده سازی پرونده وی به نحوی است که مورد قبول اداره مهاجرت کبک قرار گیرد. همچنین تمام افراد متقاضی پرونده پس از قبولی نزد کبک باید در مرحله بعد و نزد دولت فدرال کانادا در زمینه تست های پزشکی و امنیتی کانادا شرکت نمایند.

 برنامه استانی کبک

- مزایای سرمایه گذاری در کانادا

برای بسیاری از مردم این سوال پیش می آید که برنامه قبلی سرمایه گذاری فدرال کانادا چه تفاوتی با برنامه سرمایه گذاری کبک دارد. هرچند که هر دو برنامه به اقامت دائم و شهروندی کانادا منتهی شده و به میزان مشخصی دارایی و سرمایه گذاری نیاز دارد، اما الان فقط برنامه سرمایه گذاری کبک است که به اقامت دائم کانادا منتهی می شود. در فوریه 2014 برابر بهمن 1392 دولت فدرال کانادا محبوب ترین برنامه سرمایه گذاری خود را با 59هزار متقاضی برای همیشه بست که بسیاری از این افراد هنوز هم برای اخذ اقامت دائم کانادا از طریق سرمایه گذاری در نوبت اند. هر چند که دولت کبک نیز برای سرعت بخشیدن به بررسی پرونده های در دست اقدام سهمیه پذیرش خود را محدود کرده و به 1900 پرونده رسانده.

اگر شما هم علاقه مند کسب اطلاعات بیشتر در زمینه مهاجرت به کانادا از طریق برنامه سرمایه گذاری کبک می باشد، با یکی از کارشناسان ما در موسسه مهاجرتی گنجی تماس حاصل فرمایید.

نظرسنجی مهاجرت کانادا

با ورک پرمیت ناشی از توریستی ایرانیان کدام روش برای کسب اقامت دائم pr بهتر است؟

  • اکسپرس اینتری
  • استارتاپ ویزا کانادا
  • جاب آفر
  • برنامه استانهای کم جمعیت
شرکت کنندگان : تن