فرم ارزیابی مهاجرت به کانادا

تورنتو پیشتاز در جذب متخصصین تکنولوژی

بازگشت
بازدیدکنندگان : 5504 نفر 1398/05/03 23:26
تورنتو پیشتاز در جذب متخصصین تکنولوژی
تورنتو پیشتاز در جذب متخصصین تکنولوژی
بیش از 80.000 شغل جدید طی 5 سال گذشته در تورنتو ایجاد شده است که متخصصین بخش تکنولوژی پیشتاز آن بوده اند. این باعث ارتقا رتبه شهر تورنتو در بین 3 شهر دارای استعداد تکنولوژی محور در آمریکا و کانادا گردیده است.
طبق گزارش وب سایت Scoring Tech Talent Report سه شهر زیر بیشتر رتبه را در زمینه استعدادهای مرتبط با تکنولوژی بدست آورده اند:
- سانفرانسیسکو آمریکا
- سیاتل آمریکا
- تورنتو کانادا

بعد از آن شهرهای واشنگتن، نیویورک، آستین (همگی در آمریکا) قرار گرفتند. همچنین رتبه خوبی در جذب استعدادها Brain gain داشته که بیشتر از کشورهای هند(کامپیوتر)، اتیوپی(پزشکی) و ... بوده اند.
از نظر ایجاد شغل برای مشاغل مرتبط با تکنولوژی ، تورنتو توانست از سانفرانسیسکو نیز رتبه بهتری را کسب کند.
دیگر شهرهای کانادا به ترتیب در رتبه های بعدی قرار گرفتند:
- تورنتو
- ونکوور
- مونترال
- اتاوا
بیشتر این افراد براساس برنامه های مهاجرتی که در زیر به آنها اشاره می کنیم وارد کانادا شده اند، دولت فدرال کانادا و دولت های استانی در زمینه فراهم نمودن شرایط اعطا ویزا به مهاجران بخش کامپیوتر و IT تلاش های خوبی داشته اند.
 
الف) اکسپرس اینتری:
یکی از بیشترین مشاغلی که توسط سیستم نیروی متخصص اکسپرس اینتری از سال 2015 توانست جذب مهاجر نماید، کامپیوتر و IT بود. در سال 2018 این مشاغل بیشترین تعداد قبولی را داشتند:
- مهندس کامپیوتر – نرم افزار
- مهندس IT
- برنامه نویس ان کامپیوتر – علی الخصوص بخش موبایل
این افراد از سن (کمتر از 35 سال) و تحصیلات (بالاتر از فوق لیسانس) و نمره زبان انگلیسی یا فرانسه (برابر CLB9) و ... توانستند از برنامه اکسپرس اینتری قبولی دریافت نمایند. طی این برنامه هر 14 روز تا یک ماه حدود 3500 پرونده با امتیاز متغیر(هفته گذشته برابر 459بود) قبول شدند.
در حال حاضر دولت فدرال کانادا روی سیستم اکسپرس اینتری سرمایه گذاری زیادی نموده است و به موفقیت آن امیدوار است، هرچند که منتقدان، ایراداتی به آن مانند توجه زیاد به بخش نمره زبان انگلیسی یا فرانسه وارد دانسته اند.
 
ب)برنامه های استانی:
دولت های استانی تدبیر جدیدی را برای کسانیکه امتیاز کمتری دارند و نمیتوانند از طریق اکسپرس اینتری وارد کانادا شوند مهیا نموده اند.اگر شما بتوانید دولت استان را قانع به جذب خود نمایید میتوانید با کسب 600 امتیاز اضافه در سیستم اکسپرس اینتری قبولی خود را تضمین نمایید.
که استان انتاریو با مرکزیت تورنتو در صدر این انتخاب های قرار دارد.
هم اکنون افرادی که در استخر اکسپرس اینتری پروفایل و دارای امتیاز کافی( این امتیاز متغیر و جزئیات ان در اینستاگرام مااعلام می شود) دارند توسط دولت انتاریو سنجیده و نامه ITA دریافت می کنند. این افراد بدون جاب آفر وارد کانادا و مقیم خواهند شد.
درآخرین انتخاب استان انتاریو 1623 پرونده با امتیاز 439 قبول شدند.
 
استان منیتوبا نیز در لیست مشاغل اعلامی خود اعلام نیاز نمود که مشاغل زیر جزو آن می باشند:
- مشاغل مرتبط با امور مالی و بیمه
- مشاغل مرتبط با پزشکی
- مشاغل مرتبط با فروش
- مشاغل مرتبط با تجارت
- مشاغل مرتبط با کارخانجات و صنعت
طبق گفته استان منیتوبا افراد مرتبط با مشاغل بالا در اولویت جذب قرار دارند.
همچنین این استان حداقل نمره قبولی برای متخصصین کامپیوتر را برابر CLB7 قرار داد.
 
 
همانطور که در خبرهای قبل در سایت و تلگرام مان اعلام کردیم، استان های ساسکاچوان و بریتیش کلمبیا نیز متخصصین کامپیوتر و برنامه نویسان و طراحان کامپیوتر را در لیست اولویت های خود قرار دادند.
 
برنامه جذب استعداد های برتر
در حال حاضر افراد دارای جاب آفرمعتبر یا تاییدیه LMIA میتوانند در طی دو هفته از این برنامه ویزای کار دریافت کنند که از سال 2017 در حدود 24 هزار نفر پذیرفته شده اند.

telegram_Canada_Ganji
دیدگاههای کاربران
دیدگاه شما ثبت شد و بزودی در صورت نیاز پاسخ داده خواهد شد
سرمایه گذاری کارآفرینیاستارت آپفرم ارزیابینیروی متخصصاپلیکیشن گنجیکاریابی کاناداتماس با ما