هزینه رفع ریجکتی کانادا

بازدیدکنندگان : 1119 نفر 1403/02/01
هزینه رفع ریجکتی کانادا
هزینه رفع ریجکتی کانادا
اگر ویزای توریستی کانادا شما ریجکت شده است نگران نباشید در بسیاری از مواقع ما راهکار قانونی خواهیم داشت!

ابتدا عوامل مختلف ریجکتی کانادا را بررسی کنیم؛

 

انواع ویزای موقت کانادا

ایرانیان برای تفریح، دیدار خانواده و دوستان یا انجام امور تجاری و کاری با ویزاهای زیر به کانادا می روند:
 • Tourist Visa
 • Super Visa
 • Transit Visa
 • Business Visa

برای بازدید از کانادا، ساکنان کشورهای مورد نیاز ویزا باید ویزای توریستی دریافت کنند. اما شاید اداره مهاجرت کانادا براساس دلایل مختلفی ویزای توریستی شما را ریجکت کند. 
طبق نظر آقای گنجی، وکیل رسمی مهاجرت، ساکنان کشورهای معاف از ویزا نیز به جای ویزای توریستی باید مجوز الکترونیکی سفر  eTA را دریافت کنند. 
 

دلایل مهم ریجکت شدن ویزای توریستی کانادا

آیا از خود پرسیده اید که چرا ویزای توریستی کانادای دیگران ریجکت می شود؟ و ریجکتی ویزای توریستی کانادا چه تاثیری در پرونده اقامتی آینده من دارد؟ یا چه کار کنم که ویزای توریستی کانادای من ریجکت نشود؟ این مطلب پاسخ سوال های فوق خواهد بود:

 

عدم ارائه اسناد و مدارک و یا عدم پرداخت هزینه های دولتی

هر فرد لیست مدارک مخصوص به خود را دارد چون شغل و سابقه کار و سفر و ... متفاوت دارد لذا وکلا مخصوص هر نفر لیست ارائه می دهند چون برای ورود به کانادا با ویزای توریستی باید همه اسناد و مدارک لازم که اداره مهاجرت کانادا از شما می خواهد را ارائه دهید. قبل از ارسال مدارک بهتر است چک لیست مدارک ویزای توریستی لازم را بررسی کنید تا مطمئن شوید که همه اسناد و مدارک لازم را جمع آوری کرده اید. 
متقاضیان ویزای توریستی باید همه هزینه های بررسی ویزای توریستی را با کردیت کارت خارجی پرداخت کنند تا هیچ مشکل و نقصی در پرونده آنها وجود نداشته باشد. 

 

داشتن سابقه کیفری

متقاضیان ویزای توریستی که سابقه کیفری دارند نمی توانند وارد کانادا شوند. متقاضیان باید در مورد سابقه کیفری خود کاملا صادق باشند و سوابق کیفری و دیگر مدارک را با پرونده خود ارسال کنند. 
در بعضی از موارد متقاضی باید مدارک مربوط به سابقه سربازی، دوران آموزشی و طرح پرشکی و عدم سوء پیشینه و یا رفع سابقه کیفری در دادگاه خود را ارائه دهد. 

 

هدف واقعی بازدید

اگر متقاضیان هدف واقعی خود از اقامت در کانادا را به اداره مهاجرت کانادا یا آژانس خدمات مرزی کانادا CBSA نشان ندهند ویزای توریستی آنها ریجکت می شود. متقاضیان برای جلوگیری از شک و شبهه باید همه مدارک لازم در مورد برنامه سفر خود را ارائه دهند تا افسران مهاجرتی هدف واقعی آنها از سفر به کانادا را بدانند. موسسه مهاجرتی گنجی طبق تجربه خود، نامه توضیحی کاملی در این زمینه برای موکلین خود قرار خواهد داد.
اینکه شما دوست خود را در کانادا ببینید دلیل موجه نیست ولی دیدن فرزند توسط مادر دلیل خوبی است.

 

داشتن وضعیت غیر قانونی در کشور محل اقامت

متقاضیان ویزای توریستی معمولا تا مدت شش ماه می توانند در کانادا اقامت داشته باشند و باید بعد از پایان مدت اقامت مجاز، کانادا را ترک کنند. اگر افسر مهاجرتی یا آژانس خدمات مرزی کانادا تشخیص دهند که متقاضی بعد از پایان اقامت مجاز خود از کانادا خارج نمی شود ویزای توریستی ریجکت می شود. 
یکی از دلایل شک و شبهه افسران مهاجرتی در مورد عدم خروج متقاضی بعد از پایان مدت اقامت در کانادا این است که متقاضی رابطه قوی با کشور محل اقامت خود (تای فامیلی) ندارد. متقاضی باید ثابت کند که رابطه قوی با کشور خود دارد و در پایان اقامت، کانادا را ترک می کند متقاضیان باید برای تای فامیلی ویزای توریستی کانادا مدارک زیر را ارائه دهند:
 1. مدارک اشتغال در کشور محل اقامت مثلا ثبت شرکت
 2. مدارک مربوط به وابستگی خانوادگی در کشور متقاضی شامل فرزندان، والدین، پدربزرگ و مادربزرگ
 3. مدارکی که نشان دهنده مالکیت اموال در کشور محل اقامت باشد مثل سند و غیره (مبایع نامه مورد قبول نیست)

 

تاریخچه سفرهای خارجی معتبر

متقاضیانی که سابقه سفر خارجی معتبری ندارند برای دریافت ویزای توریستی با مشکل روبه رو می شوند. اگر متقاضیان شرایط زیر را داشته باشند اداره مهاجرت کانادا ویزای توریستی را به آنها نمی دهد:
 1. اقامت بیشتر از مدت زمان مجاز در کانادا 
 2. ریجکت شدن ویزاهای قبلی اقامت موقت متقاضی
برای کاهش نگرانی اداره مهاجرت کانادا در مورد ریجکتی ویزاهای قبلی یا اقامت بیشتر از مدت مجاز در کانادا باید همه مدارک لازم را به این اداره ارائه دهید. 
متقاضیان باید در مورد سابقه کیفری و هدف از اقامت در کانادا شفافیت کامل داشته باشند و نشان دهند که چه اقداماتی برای اصلاح این رفتار انجام داده اند. 
اقدامات اصلاحی آنها شامل اثبات انطباق با مقررات ویزا در سفرهای بعدی و اثبات تعهد فرد به قوانین مهاجرتی کانادا است. 

 

ارائه اطلاعات نادرست و اشتباه

متقاضیان باید در همه مراحل درخواست برای ویزای توریستی کانادا کاملا صادق باشند و مدارک و اطلاعات ناقص و اشتباه را ارسال نکنند. 
یکی از مواردی که باعث ریجکت شدن ویزای توریستی می شود عدم ارائه اطلاعات در مورد ریجکت شدن ویزای اقامت موقت آمریکا یا شینگن است. 

 

نداشتن وضعیت قانونی در کشور محل اقامت 

متقاضیان باید قبل از درخواست برای ویزای توریستی کانادا هر گونه وضعیت غیر قانونی در کشور محل اقامت خود را حل کنند. متقاضیان بهتر است مدارک مربوط به داشتن وضعیت قانونی در کشور خود را ارائه دهند تا افسران بدانند که متقاضی از قوانین کانادا تبعیت می کند. 

 

عدم رعایت استانداردهای بهداشتی

بعضی از متقاضیان مثل متقاضیان سوپر ویزا باید معاینات پزشکی را انجام دهند. 
در بعضی از موارد متقاضیان به علت شرایط جسمی خاص نمی توانند وارد کانادا شوند، اما با ارائه معاینات پزشکی دقیق می توانند هر گونه شک و شبهه را از بین ببرند. ارائه نامه از یک متخصص مورد تایید اداره مهاجرت کانادا می تواند به متقاضیان کمک کند. 

 

عدم تمکن مالی 

افسران مهاجرتی و آژانس خدمات مرزی کانادا CBSA باید مطمئن شوند که متقاضی همه هزینه های لازم برای اقامت در کانادا را دارد. متقاضیان می توانند با ارائه مدارک درآمد و دارایی شامل صورت حساب بانکی، نامه های تایید اشتغال و نامه تمکن بانکی توانایی مالی خود را اثبات کنند. بانک های کانادا امکان استعلام نامه تمکن را دارند.

 

هزینه رفع ریجکتی ویزای توریستی کانادا

اگر با آژانس اقدام کرده اید شانس شما کم است، (دلایل را تلفنی از دفتر تهران ما جویا شوید) اگر وکیل داشته اید یا خودتان اقدام کرده اید با توجه به دلایل ریجکتی و مدارکی که شما برای سفارت کانادا ارسال کرده اید هزینه ها متفاوت خواهد بود لذا ضمن مشاوره تلفنی از دفتر تهران-کانادا موسسه مهاجرتی گنجی قیمت و شرایط و شانس خود را بپرسید.
 
سوال خود را از وکیل کانادا اینجا مطرح کنید:
پیام شما ثبت شد و پس از تایید در سایت منتشر می شود
تعداد پرسش ها: 5
بابک1403/02/23
با سلام جناب گنجی
بنده حدود ۴ ماه پیش با مدارک کامل برای شخص خودم اقدام کردم و ریجکت شدم
۴۸ ساله
متاهل و دو فرزند
مهندس مکانیک
دعوتنانه خواهر از ونکوور
و کلی مدارک تمکن و سند و سابقه شغلی ...
نوت آفیسر هم نوشته عدم اطمینان از بازگشت از کانادا
لطفا بفرمایید دوباره اقدام کنم آیا ؟
 • گنجی
 • 1403/02/23
اقدام نکنید تا دلیل ریجکتی مشخص شود. در نوت و نامه ریجکتی دلیل واقعی ذکر نمی شود.
سمیرا1403/02/12
سلام، ویزای توریستی ما برای سومین باریک ماه پیش ریجکت شده این سری عدم تمکن مالی بود دلیلش، نامه تمکن جدید گرفتیم به همراه نامه تجدید نظر ارسال کردیم ولی جوابی دریافت نکردیم هنوز
 • گنجی
 • 1403/02/13
هیچ وقت پرونده ای ارسال نکنید که منجر به سه بار ریجکتی شود
ابتدا دلایل ریجکتی بررسی شود اگر قابل حل بود مجدد اقدام کنید
اگر وکیل دارید حتما نامه تمکن را طبق فرمت مورد نظر سفارت کانادا بررسی کنید 
اگر خودتان پرونده ارسال کردید باید پرونده تان را برای ما واتس اپ کنید تا نظر دهیم.
اشراقی1403/02/08
سلام وقتتون بخیر
این که در علت ریجکتی ذکر شده ما دلیل کافی برای برگشت شما به ایران نداشتیم
می تونن اقدامی کرد ؟
 • گنجی
 • 1403/02/10
امکان اقدام هست ولی اگر این دفعه مجدد ریجکت شوید تاثیر خوبی در پرونده های مهاجرتی یا ... شما نخواهد داشت و لذا باید بررسی دقیق شود که شانس اقدام مجدد را دارید؟
نوشین1403/02/08
با سلام
من از طریق خواهرزاده ام که pr کانادا می باشند بهمن ماه گذشته برای ویزای توریستی اقدام کردم و مراحل انگشت نگاری نیز انجام شد ولی ریجکت شدم دلیل ریجکت شدن این بود که » برای ما مسجل نشده است که شما پس از زمان مقرر سفر به کشور خود بازمیگردید. میخوام بدونم امکان ارسال مجدد درخواست و یا رفع ریجکتی موجود می باشد یا خیر.
با تشکر
 • گنجی
 • 1403/02/10
ابتدا باید بررسی شوید که دقیقا این دلیل با مدارک شما قابل اثبات بوده یا خیر، سپس برای رفع ریجکتی اقدام کرد. مدارکتون را با واتس اپ بفرستید.
اسماعیل1403/02/03
سلام وقتتون بخیر
چند ماه پیش درخواست ویزای توریستی ریجکت شد. دلیل ریجکتی هم purpose of travel اعلام شده. میخواستم بدونم امکان رفع ریجکتی هست ؟ اگه بله هزینه های چقدر هست.
با تشکر
 • گنجی
 • 1403/02/04
اگر بقیه شرایط اولیه را داشته باشید امکان بررسی ریجکتی شما هست
با دفتر تهران مشورت کنید

نظرسنجی مهاجرت کانادا

کدام تغییر در برنامه استارتاپ ویزای کانادا قابل پیش بینی است؟

 • سهمیه بندی طرح ها
 • افزایش قیمت ویزا
 • سخت تر شدن برنامه
 • تسریع روند بررسی ویزا در سفارت
شرکت کنندگان : تن