اقامت کانادا

مسیر نما :اقامت کانادا

مهاجرت به کانادا

اقامت کانادا

موسسه مهاجرتی گنجی  یک موسسه حقوقی ثبت شده در تهران و مونترال می باشد که با سابقه طولانی فعالیت در زمینه امور مهاجرت کانادا ، ویزای تحصیلی کانادا، ویزای سرمایه گذاری کانادا در ایران و کانادا مشغول به خدمتگذاری به متقاضیان محترم می باشد. تصمیم به مهاجرت کانادا گامی مهم در زندگی کسانی است که به دنبال آرزوهایشان و تححق رویای زندگی در سرزمینی رویایی هستند. " موسسه مهاجرتی گنجی " در جهت خدمت به افرادی که در پی زندگی یا کار در کانادا می باشند تاسیس شده است.

موسسه گنجی با کادری قوی و با تجربه درارائه خدماتی حرفه ای، کم هزینه و قانونی در تمام زمینه های مهاجرت به کانادا شما را جهت زندگی و یا کار در هر جای کانادا اعم از تورنتو ، مونترال ، ونکوور، کلگری، ساسکاتون، وینیپگ، هلیفکس و یا هر شهر دیگری یاری می رساند. ما با اطمینان پرونده شما را دنبال کرده و پاسخگوی تمامی سوالاتتان هستیم. درصد بالای امار موفقیت موکلین ما ( قریب به نود و پنج درصد ) در امر مهاجرت کانادا نمایانگر صلاحیت موسسه ما در این امر مهم می باشد.

برخورداری از اطلاعات صحیح به شرط وجود اراده شخصی و برنامه ریزی واقع بینانه، کلید موفقیت در تحصیل، کار و تجارت کانادا است. اطلاعات صحیح است که یافتن شغل مناسب و متناسب با تخصص خود و یا راه اندازی کسب و کار مطلوب و در نهایت کسب جایگاه اجتماعی در خور و یک زندگی موفق را در سرزمین جدید ممکن می سازد. ما میدانیم که هیچ تبلیغی بهتر از رضایت کامل یک مشتری نیست و همواره موفقیت شما را در امر مهاجرت به کانادا تضمینی برای ادامه فعالیت خود می دانیم.
 

اقامت دائم کانادا

به فردی که در کشور کانادا اقامت دائم بگیرد مقیم دائم گفته می‌شود.
مقیم دایم کانادا به فردی گفته می شود که در پاسپورت خود دارای ویزای ورود به کانادا به عنوان مقیم دائم است و به خاک کانادا وارد شده است(اصطلاحا "لند Land" شده است) ولی هنوز سیتی زن نشده است. همچنین این فرد ممکن است مقیم دائم کشوری دیگر مانند کشور محل تولد خود باشد. افرادی که به صورت موقت در کانادا هستند، مانند افراد دارای ویزای دانشجویی کانادا، ویزای کار کانادا، ویزای توریستی کانادا و . . .  مقیم دائم کانادا نمی باشند.
 مقیم دائم Permanent Resident در کشور کانادا به شخصی اطلاق می‌شود که سیتی زن کانادایی نیست ولی اجازه زندگی و کار در کانادا بدون هیچ محدودیت زمانی در طول اقامتش به او داده شده‌است. یک ساکن همیشگی می‌بایستی به مدت ۲ سال از ۵ سال را در کانادا زندگی کند .
 یک مقیم دائم بسیاری از حقوق و وظایف یک سیتی زن کانادایی را دارا می‌باشد. تفاوتهای اصلی تنها در این می‌باشند که ساکنان همیشگی اجازه رای دادن در انتخابات فدرال کانادا، کاندید شدن و دارا بودن پاسپورت کانادایی را ندارند. آنها همچنین نمی‌توانند به نیروی مسلح کانادا بپیوندند.
یک مقیم دائم امکان اقدام برای شهروندی کانادا(سیتی زن) را پس از 3 سال اقامت در کانادا خواهد داشت. 
 

کارت اقامت دایم کانادا

در سال ۲۰۰۲، اداره مهاجرت و شهروندی کانادا شروع به صدور کارت ساکن همیشگی (مقیم دائم) برای تمام مهاجران دائم جدید (تازه‌وارد) کانادا کرد. تمام افراد مقیم دائم پیشین نیز این قابلیت را دارا شدند تا برای این کارت اقدام کنند. دارا بودن این کارت مگر برای سفرهای بین‌المللی اجباری نمی‌باشد.
از ۳۱ام دسامبر سال ۲۰۰۳ تمامی مقیمان دائم، برای واردشدن به خاک کانادا از طریق هوایی، قطار و اتوبوس ملزم به ارائه این کارت شدند. از لحاظ ظاهری این کارت شبیه به کارت بانکی می‌باشد و موجب تسهیل در ورود دوباره به کشور کانادا می‌شود. این کارت شامل مشخصات امنیتی متعدد به‌روزی همراه با یک چیپ که اطلاعات لازم در آن وجود دارد می‌باشد.
  
کارت اقامت دائم تنها در کشور کانادا صادر می‌شود و هر ۵ سال یکبار باطل شده و می‌تواند دوباره با ارائه تقاضانامه و ثابت کردن اینکه متقاضی در مدت مورد نظر از نظر فیزیکی در کانادا 2سال حاضر بوده‌است یا به شکلی دیگر شراط لازم را احراز کرده‌است تمدید شود. همینطور افراد ممکن است شرایط لازم را مشروط بر اینکه دارای همسر کانادایی باشند و یا در خارج از کانادا برای تجارت کانادا فعالیت کنند احراز کنند. کارت اقامت دائم خارج از خاک کانادا و بدون داشتن آدرس کانادایی قابل تمدید نمی‌باشد.
 مهاجرین به کانادا باید در نظر داشته باشند که برگه ورود به کانادا مدرک اصلی مهاجرت به کاناداست.


به چه کسی "مقیم دائم کانادا" گفته می شود؟

مقیم دائم کانادا به فردی گفته می شود که در پاسپورت خود دارای ویزای ورود به کانادا به عنوان مقیم دائم است و به خاک کانادا وارد شده است(اصطلاحا "لند Land" شده است) ولی هنوز سیتی زن نشده است.  همچنین این فرد ممکن است مقیم دائم کشوری دیگر مانند کشور محل تولد خود باشد. افرادی که به صورت موقت در کانادا هستند، مانند افراد دارای ویزای دانشجویی، ویزای کار، ویزای توریستی و . . .  مقیم دائم کانادا نمی باشند.
 

افراد دارای "کارت اقامت دائم کانادا" از چه مزایایی برخوردارند؟

فرد دارای کارت اقامت دائم کانادا دارای حقوق زیر، طبق قوانین دولت کانادا است:

-          از مزایای قانونی و رایگان دولت کانادا که به شهروندان خود ارائه می دهد برخوردار است، مانند دریافت کارت خدمات بیمه درمانی رایگان Health/Santé
-          هزینه تحصیل فرد بسیار کم و برابر یک دهم دانشجوی بین المللی است البته در مونترال با داشتن CSQ امکان دریافت کمک هزینه هست
-          به راحتی در هر کجای کانادا می توانند به تحصیل، اقامت و کار بپردازند
-          می تواند به راحتی بعد از گذراندن مدت زمان مشخص(در حال حاضر3سال از 5سال) برای دریافت پاسپورت و سیتی زن شیپی کانادا اقدام کند.
-          تحت حمایت قانونی دولت کانادا طبق قانون مصوب دولت فدرال است.(قانون Canadian Charter of Rights and Freedoms)
 

فرد مقیم کانادا چه مسولیت هایی دارد؟

فرد مقیم کانادا باید تابع تمام قوانین فدرال، استانی و شهرداری ها  باشد. توجه داشته باشد که ارتکاب جرم ممکن است وضعیت اقامت دائم او را از بین ببرد.
 

آیا اقامت دائم کانادا باید تمدید شود، چگونه و کی؟

وقتی شما با ویزای اقامت دائم وارد کانادا شدید و کارت اقامت دائم کانادا پی آر PR برای شما صادر شد، تا 5 سال این کارت اعتبار دارد و طی این مدت نیاز به تمدید ندارد و شما بارها می توانید به کانادا وارد یا خارج شوید. تا زمانیکه برای سیتی زن شیپی اقدام نکرده اید اعتبار دارد.
فرد مقیم کانادا Permanent Resident ممکن است به دلیل رعایت نکردن شرایط ، اقامت خود را از دست بدهد.یکی از شرایط : حضور در کانادا به مدت 730 روز در هر 5 سال می باشد. این مدت می تواند در داخل یا خارج کانادا محاسبه شود.برای محاسبه این مدت در خارج از کانادا فرد باید :
-          همراه یک سیتی زن کانادا(فرد دارای پاسپورت) به عنوان همسر قانونی باشد . همچنین فرزند همراه پدر سیتی زن کانادا نیز قابل قبول است.
-          در استخدام یک سازمان دولتی به صورت تمام وقت باشد، مانند سربازان ارتش کانادا در دیگر کشورها.
 

کارت اقامت دائم چیست؟

 قبلا نیز در این مورد اطلاعات کاملی را توضیح دادیم(کارت اقامت دائم کانادا Permanent  Resident Card). توجه داشته باشید که دو اصطلاح کارت اقامت دائم و وضعیت اقامت دائم با هم متفاوت است.
کارت اقامت دائم: این کارت اولین بار در سال 2002 صادر شد و کارتی از جنس پلاستیک می باشد که اطلاعات بایومتریک فرد روی آن درج شده است. داشتن این کارت الزامی نیست. این کارت در مواقعی که شما پاسپورت کانادایی ندارید یا مدارک سفر Travel Document ندارید و قصد ورود به کانادا از طریق یکی از مرزهای هوایی، آبی یا زمینی دارید الزامی است. توصیه می شود در مواقعی که به آن احتیاج ندارید آن را با خود حمل نکنید و در جایی مطمئن نگهداری کنید.
 

پاسپورت کانادا را چه زمانی می توان دریافت کرد؟

با توجه به قانون کانادا، هر فردی که طی یک دوره 5 ساله بتواند 3 سال در خاک کانادا زندگی کند می تواند به پاسپورت کانادا برسد. با دریافت پاسپورت کانادا شما می توانید به بیشتر کشورهای دنیا سفر کنید و از مزایای شهروندی کانادا مانند حق رای استفاده کنید. پاسپورت کانادا امکان سفر به 185 کشور دنیا را دارد و رتبه 7 را در بین دیگر پاسپورت های معتبر دنیا دارا می باشد.
 

کی و چگونه کارت اقامت دائم کانادا به فرد اعطاء می شود؟

کانادا کشوری وسیع با ملیت های مختلف می باشد، و راه های زیادی برای کسب اقامت توسط اداره مهاجرت و شهروندی ارائه شده است. در زیر مثال هایی از روشهای کسب اقامت کانادا بیان شده است:

-          اسپانسرشیپ فامیلی Family sponsorship: در این برنامه شما می توانید همسر خود را مقیم کانادا نمایید.
-          تجربه کار کبکی Programme de l’expérience Québécoise :اگر شما دارای تجربه تحصیل یا کار در کبک را داشته باشید واجد شرایط دریافت اقامت کانادا هستید.
-          نیروی متخصص فدرال Federal Skilled Worker: این برنامه مربوط به افرادی است که حداقل یکسال سابقه کار و آیلتس معتبر7 و رشته تحصیلی مورد تایید فدرال دارند.
-          برنامه های استانی Provincial Nominee: تمام استان های کانادا دارای برنامه های جذب مهاجر و اقامت دائم می باشند.
-          برنامه های سرمایه گذاری Business and Investor : افرادی که دارای حداقل سه تا پنج سال تجربه مدیریتی و دارای پروانه کسب، پروانه پزشکی، شرکت ثبت شده، سابقه مدیریت در رده بالا و حداقل 600هزار دلار سرمایه هستند می توانند در این روش به همراه خانواده مقیم کانادا شوند.
-          نیروی متخصص کبک Quebec skilled worker / Quebec experience: استان کبک به افرادی که دارای مدرک زبان فرانسه با نمره B2 می باشند و سابقه کار و تحصیل دارند، اقامت دائم ارائه می دهد.

مهاجرت به کانادا

خدمات مهاجرتی موسسه ما برای مهاجرت کانادا به صورت زیر می باشد:

• مهاجرت از روش سرمایه گذاری کبک : ویژه مدیران و کارفرمایان

• مهاجرت از روش کارآفرینی بریتیش کلمبیا، کارآفرینی انتاریو و ..: ویژه مدیران و کارفرمایان

• مهاجرت از روش نیروی متخصص فدرال: ویژه افراد تحصیل کردۀ با سابقه کار

• مهاجرت از روش نیروی متخصص کبک: ویژه افرادی که تمایل به اقامت در کبک دارند با شرط دارا بودن مدرک تحصیلی و سابقه کار

• مهاجرت از روش اسپانسرشیپ: ویژه افرادی که خویشاوند نزدیک در کانادا دارند

• برنامه انتخاب استانی ( PNP ): ویژه کارفرمایان یا نیروی متخصص که قصد مهاجرت به استان خاصی در کانادا را دارند

• تحصیل و اقامت کوتاه مدت: ویزای موقت برای تحصیل در کانادا

• ویزای توریستی کانادا مولتی: برای کلیه افراد

 مهاجرت کانادا

اگر شما یکی از هزاران نفری هستید که به دنبال مهاجرت به کانادا و استفاده از سطح زندگی استثنایی و امکانات بیشمار این کشور می باشید می توانید فرم ارزیابی مهاجرت به کانادا را به صورت آنلاین و رایگان تکمیل نمایید تا یکی از مشاوران ما شخصا صلاحیت شما جهت مهاجرت به کانادا را براساس معیارهای سازمان مهاجرت کانادا (CIC) ارزیابی کند. پرسشنامه ارزیابی رایگان مهاجرت به کانادا را تکمیل کرده تا از شرایط خود برای اخذ ویزای دائم کانادا مطلع شوید. پاسخ شما از طریق ایمیل یا شبکه های اجتماعی به صورت دایرکت ارسال خواهد شد.
 

نظرسنجی مهاجرت کانادا

کدام تغییر در برنامه استارتاپ ویزای کانادا قابل پیش بینی است؟

  • سهمیه بندی طرح ها
  • افزایش قیمت ویزا
  • سخت تر شدن برنامه
  • تسریع روند بررسی ویزا در سفارت
شرکت کنندگان : تن