اقامت پرتغال

اقامت پرتغال

کشور پرتغال 

 مساحت پرتغال با در نظر گرفتن جزایر این کشور( مجمع الجزایر آزورش  و مدیرا) در اقیانوس اطلس 92391 کیلومتر مربع می باشد.
 
این کشور در جنوب غربی قاره اروپا قرار گرفته است. طول مرزهای این کشور از شمال و شرق با اسپانیا  1214 کیلومتر، و طول مرزهای جنوب و غرب آن با اقیانوس اطلس 1793 کیلومتر می باشد.
 به لحاظ وضعیت سرزمینی این کشور در شمال کوهستانی و در مناطق مرکزی و جنوبی دارای مناطق نسبتا هموار و دشت های وسیع می باشد.
 آب و هوای این کشور معتدل مدیترانه ای است.
 
پایتخت: شهر لیسبون با جمعیت دو  میلیون و یکصد نفر پایتخت پرتغال میباشد.
 مهمترین شهرها: پورتو با جمعیت حدود 250 هزار نفر ، براگا با جمعیت حدود 175 هزار نفر و کوئیمبرا  با جمعیت حدود 150 هزار نفر می باشند.
 
جغرافیای انسانی :
 جمعیت پرتغال حدود 10587320 نفر می باشد که از این میان 48/5 درصد را مردان و 51/5 درصد را زنان تشکیل می دهند.
 
اقوام، نژاد و مذهب:
  مردم پرتغال ترکیبی از تیره های سلت، عرب ژرمن، بربر و ایبری هستند. در حال حاضر گروه های قومی و نژادی متعددی شامل نژادهای مدیترانه ای، گروه های آفریقایی (آنگولا، کاپ ورد، موزامبیک) آمریکای جنوبی (برزیل) و اروپای شرقی (اوکراین و رومانی) در پرتغال زندگی می کنند.
 
مذهب: نسبت گرایشات مذهبی مردم پرتغال عبارت است؛ از مذهب مسیحیت شاخه کاتولیک های پیرو واتیکان 92 درصد، پروتستان 4 درصد، منکر خدا 3 درصد و سایر گروه های مذهبی از جمله مسلمانان جمعا یک درصد (مسلمانان حدود 50 هزار نفرمی باشند.)
  زبان و خط: زبان پرتغالی و خط لاتین می باشد.
پاسپورت پرتغال

 تاریخچه کشور پرتغال

 پرتغال یکی از قدیمی ترین دولت های اروپا به شمار می آید که تاریخ مدرن آن به قرن دوازدهم میلادی ( سال 1140) باز می گردد. در پی یک شورش نه ساله سردار معروف پرتغالی هنریک آفونسو توانست بر پادشاه منطقه  لئون، کاستیل غلبه و بر تخت حکومت تکیه زند. وی و جانشینانش قلمرو پرتغال را به سمت جنوب توسعه دادند و لیسبون را از حاکمیت مورها (مراکشی ها یا مسلمانان) در سال 1147 خارج ساختند. مرزهای کنونی این کشور تقریبا همان است که در سال 1249 به وسیله آفونسوی سوم تعیین گردید.
 
تاریخ پرتغال با بحر پیمایی و دریانوردی و کشف سرزمین های جدید گره خورده است. تا پیش از قرن پانزدهم میلادی پرتغالی ها  توانسته بودند، خود را به جزایر قناری برسانند. اما با تشویق و تحریک شاهزاده هنری (1460-1394) اکتشافات رو به گسترش نهاد و افرادی همچون واسکودوگاما، بارتو لومئو دیاس و پدرو آلواریش کابرال اکتشافات خود را از برزیل گرفته تا هند و ژاپن گسترش دادند. بزودی کشفیات سرزمینی پرتغال چنان گسترش یافت که این کشور در قرون 16 و 17 میلادی به یک امپراتوری استعماری با یک قلمرو وسیع در آفریقا (آنگولا، موزامبیک، کاپ ورد، گینه بیسائو، سان تومه) ، آمریکای لاتین (برزیل) و پایگاه هایی در شرق دور (تیمور شرقی، ماکائو و گوآ) تبدیل شد.
 
پرتغال در تاریخ پرفراز و نشیب خود در یک دوره شصت ساله تحت سیطره همسایه شرقی خود (اسپانیا) در آمد. در حقیقت اختلافات داخلی و نزاع های دودمانی پرتغال، باعث شد تا در سال 1580 فیلیپ دوم پادشاه اسپانیا، بر پرتغال غلبه نماید و مدت شصت سال بر پرتغال حکومت نماید. اما شورش مردم به هژمونی اسپانیا در سال 1640 پایان بخشید و خاندان براگانسا به عنوان خاندان حاکم در پرتغال مستقر شدند. استیلای این سلسله تا سال 1910 که نظام جمهوری دراین کشور برقرار شد، استمرار یافت.
 
از سال 1910 تا سال 1932 رقابت های سیاسی شدید و بی ثباتی اقتصادی دامن گیر کشور شد و متعاقبا در این اوضاع و احوال بود که یک نظامی مستبد و در عین حال اقتصاددانی مبرز به نام آنتونیو سالازار قدرت را در دست گرفت. او که در سال 1928 وزیر امور مالی بود، در سال 1932 به نخست وزیری کشور رسید. حکومت سالازار و جانشین وی کاتئانو که در سال 1968 منصب نخست وزیری را به دست گرفت به مدت 42 سال به طول انجامید. پرتغال در این دوران شاهد حکومتی اقتدارگرا بود و اگرچه برخلاف سایر کشورهای اروپایی از وارد شدن به جنگ جهانی دوم پرهیز نمود ولی در سال 1949 از اولین کشورهایی بود که به عضویت پیمان آتلانتیک شمالی(ناتو) در آمد. در ابتدای دهه شصت میلادی جنبش های استقلال طلبانه در مستعمرات آفریقایی پرتغال آغاز و در اثر این جریانات، بخشی از نیروی کار و ثروت از این کشور خارج شدند. لذا نارضایتی در ارتش و احساس بیهودگی از نزاع های ناشی از افزایش درگیریها با مستعمرات آفریقایی تدریجا  باعث ایجاد یک جریان زیرزمینی در د اخل نیروهای مسلح تحت عنوان « جنبش نیروهای مسلح» گردید و نهایتا در یک کودتای آرام و بدون خون ریزی سقوط حکومت سالازار و شکل گیری نظام سیاسی فعلی را رقم زد. جابجایی قدرت در این کشور در سال 1974 به انقلاب میخک معروف می باشد.
 

اقامت پرتغال

برنامه ویزای طلایی پرتغال Golden Visa Program زیر نظر وزارت مهاجرت پرتغال SEF و وزارت خارجه پرتغال انجام می گیرد. هدف آن جذب سرمایه گذاران خارجی خارج از اتحادیه اروپا برای اخذ اقامت پرتغال است.
شرایط متقاضیان سرمایه گذاری در پرتغال
 • سرمایه با منبع خارج از کشور پرتغال
 • عدم سوپیشینه
 • پرداخت هزینه های دولتی کشور پرتغال
 • سفر به پرتغال با ویزای شینگن
 • حضور حداقل 7روز در سال در کشور پرتغال(14روز در دوسال اجباری است)
 • پرداخت مالیات در کشور مبدا
اقامت پرتغال 
 

مزایای اقامت پرتغال

 • کشوری امن برای مهاجران
 • جزو 3کشور صلح طلب جهان
 • انتخاب بیشترتوریست ها
 • جزو اتحادیه اروپا
 • امکان کار و زندگی و تحصیل در پرتغال
 • امکان سفر بدون ویزا در کل اتحادیه اروپا
 • اخد پاسپورت پرتغال بعد از 5 سال
 • اخذ اقامت برای متقاضی و همسر و فرزندان و پدر و مادر متقاضی*
 
نکته:*
اقامت به فرزندان بالای 18 سال که مجرد و در حال تحصیل و بدون سابقه کار هستند و والدین متقاضی و همسرش نیز تعلق می گیرد

 

اقامت پرتغال از طریق خرید ملک

از سال 2015 قوانین به روز شده براساس موارد زیر می باشد که متقاضی یکی از آنها را میتواند انتخاب کند:
- خرید ملک بیش از 500هزار یورو
- خرید ملک بیش از 350هزار یورو با سن 30 سال به بالا یا مناطق دور تر از شهر یا مناطق درحال توسعه
- خرید ملک با 20درصد تخفیف نسبت به مبلغ بالا اگر در شهرهای کم جمعیت باشد برابر 280هزاریورو (سازمان مهاجرتی گنجی پروژه های مورد تایید دولت پرتغال را به متقاضی معرفی می کند)

در حال حاضر پروژه خوب هتل هیلیتون با 210 سرمایه گذار، درهفت کیلومتری شهر لیسبون فرصت خوبی برای اخذ اقامت پرتغال می باشد. به متقاضیان تخفیف مالیاتی 25هزار یورویی طبق تایید آقای گنجی ارائه خواهد شد.
 

اقامت و پاسپورت پرتغال

سازمان مهاجرتی گنجی دارای پروژه های لوکس و معتبر در کشور پرتغال است. که شامل سرمایه گذاری در املاک برای سکونت یا خرید بخشی از یک پروژه بازسازی در مناطق مورد تایید دولت پرتغال خواهد بود. در هر دو شکل متقاضی واجد شرایط ویزای طلایی پرتغال است.
 

مزایای ویزای طلایی پرتغال

-    کسب درآمد از اجاره
-    شرایط آسان خروج از پروژه
-    گارانتی 100% بازپرداخت پول بعد از کسب اقامت
-    نیاز به حضور در پرتغال فقط به مدت 7 روز
-    شرایط خاص خود را از ما جویا شوید

 تحصیل در پرتغال

زمانبندی اخذ اقامت پرتغال


برنامه زمانبندی اداره مهاجرت پرتغال در سه مرحله می باشد، هر مرحله می بایست کاملا تکمیل گردد تا بتوان مرحله بعدی را شروع کرد. مرحله سوم اختیاری و در صورت درخواست جزو خدمات ما خواهد بود.
مرحله اول: سرمایه گذاری در پرتغال
ماه 1 الی 2
ارائه مدارک به سفارت پرتغال در تهران و لیسبون پرتغال و دریافت فایل مالیاتی و همچنین افتتاح حساب بانکی و انجام مبلغ سرمایه گذاری است.
مرحله دوم: اقامت پرتغال
ماه 3 الی 12
ما به عنوان وکیل شما مدارک اقامتی شما را برای سفارت ارسال می کنیم. مدارک به SEF ارسال و مراحل انجام بایومتریک برای متقاضی ارسال می شود. سپس متقاضی برای 3روز کاری در پرتغال حضور پیدا می کند.
سپس برگه قبولی را دریافت و کارت اقامتی صادر می گردد. لازم به ذکر است که اقامت شما در انتهای سال 1 و 3 نیاز به تمدید دارد.
مرحله سوم: سیتی زن شیپ پرتغال
سال 6
پرونده کامل شما برای اقامت دائم یا سیتی زن شیپی پرتغال بعد از اتمام 5 سال حضور و انجام کارهای اقامتی ارسال می گردد.
اقامت پرتغال
 

انتخاب بهترین روش اخذ اقامت پرتغال

سازمان مهاجرتی گنجی بهترین روش از موارد بالا را طبق پروژه های قابل سوددهی انتخاب می کند و در نهایت به ویزای طلایی پرتغال هدایت می کند که پروژه ها دارای مزایای زیر می باشند:
 • گارانتی بهترین نرخ اجاره دریافتی برای املاک
 • بهترین شرایط برای فروش یا خروج از پروژه
 • گارانتی امکان برداشت مبلغ سرمایه گذاری بعد از اخذ اقامت یا سیتی زن شیپی
 • نیاز به حضور در پرتغال فقط 7 روز

 

کشور پرتغال برای زندگی

پرتغال دارای اب و هوای مدیترانه ای می باشد که گرما و سرمای شدید ندارد و مقصد بسیاری از توریست های جهان مخصوصا شهرهای لیسبون و پرتو می باشد. جنوب پرتغال آب و هوای گرم و غرب پرتغال خنک تر می باشد. همه افراد از بیمه رایگان برخوردارند. هزینه زندگی حدود 700تا 900 یورو در ماه می باشد که درامد افراد حداقل 50درصد بیشتر از این مبلغ می باشد.
 

رتبه پاسپورت پرتقال

یکی از مهم ترین مزیت های پاسپورت پرتقال، رتبه و قدرت آن می باشد.  رتبه پاسپورت پرتقال در جایگاه 3 می باشد و شما با دارا بودن این پاسپورت می توانید بدون ویزا به 122 کشور از جمله کشور های حوضه شینگن، آمریکا و کانادا سفر کنید و این مزیت پاسپورت پرتقال را به مراتب ارزشمند تر از سایر گزینه های اخذ پاسپورت دوم می کند. 
 

سرمایه گذاری پرتغال

بهترین روش اخذ اقامت پرتغال و دریافت بلوکارت، ویزای طلایی پرتغال (گلدن ویزای پرتغال) می باشد، که اگر شرایط مورد نیاز برنامه مانند تمکن مالی به ارزش 280 الی 350 هزار یورو را داشته باشید این ویزا را دریافت و بعد از 5 سال پاسپورت پرتغال را دریافت خواهید کرد.

 

مزایای بلوکارت پرتغال

برای اقامت در پرتغال باید شرایط مورد نیاز برای اخذ بلوکارت پرتغال را داشته باشید تا بتوانید به راحتی در پرتغال کار و تحصیل کنید و آزادانه به کشورهای حوزه شینگن سفر کنید.

مهمترین مزایای بلو کارت اروپا:

 • اجازه کار در پرتغال
 • تحصیل در پرتغال
 • اجازه اقامت دائم پرتغال
 • بیمه درمان رایگان پرتغال
 • امکان سفر به کشورهای اروپایی

 

مهاجرت به پرتغال

پرتغال کشوری در جنوب اروپا و همسایه اسپانیا می باشد، با داشتن پاسپورت پرتغال می توانید به کانادا و آمریکا و ... سفر کنید. برای مهاجرت به پرتغال روش اقامت پرتغال با تمکن مالی مسیر بهتری از ویزای کارآفرینی پرتغال (ویزای D2 پرتغال) می باشد.

 

ویزای D2 پرتغال

متقاضی برای کسب اقامت پرتغال از روش ویزای D2 پرتغال یا همان کارآفرینی پرتغال باید بیزینس پلن داشته و یک شرکت جدید  مسئولیت محدود با حداقل سرمایه 5هزار یورو در پرتغال تاسیس کند. الزامات دیگر مانند افتتاح حساب بانکی، استخدام حسابدار، وقت مصاحبه سفارت، سوپیشینه، دریافت شماره مالیات و بیمه و تهیه قرارداد خدمات مربوط به اجرای ثبت شرکت را موسسه مهاجرتی گنجی همراه با بیزینس پلن انجام خواهد داد.
 
پاسپورت پرتغالدر صورت نیاز به اطلاعات بیشتر در واتس آپ زیر سایت گنجی پیام دهید تا بروشور برای شما ارسال شود.
 
 
آدرس سفارت ایران در لیسبون پرتغال

آدرس سفارت و کنسولی: Rua Alto Do Duque, 49 - Lisbon1400-009 
تلفن های سفارت : 213041850 - 213041851 - 213041853 - 213041854
دورنگار سفارت: 213041850
پست الکترونیکی کنسولی : lis.consulate@mfa.gov.ir
شماره حساب کنسولی : 003300001118037311943(PT50)
تلفن کنسولی : 213041858
 
آدرس سفارت پرتغال در تهران:
تهران ،شمیران ، دروس ، بلوار شهرزاد، خیابان هدایت، کوچه روزبه، پلاک 16
تلفن:02122582760

همچنین برای اطلاع از روش های اخذ اقامت کانادا و گرفتن پاسپورت این کشور نیز می توانید با تیم مشاوره موسسه مهاجرتی گنجی در ارتباط باشید.
 

نظرسنجی مهاجرت کانادا

کدام تغییر در برنامه استارتاپ ویزای کانادا قابل پیش بینی است؟

 • سهمیه بندی طرح ها
 • افزایش قیمت ویزا
 • سخت تر شدن برنامه
 • تسریع روند بررسی ویزا در سفارت
شرکت کنندگان : تن