استارت آپ کانادا با انکوباتورها

 استارت آپ کانادا

ویزای استارت آپ کانادا با انکوباتورها

ویزای استارت آپ کانادا، کارآفرینان حوزه فناوری خارجی را به کانادا جذب می کند تا مشاغل خود را در کانادا راه اندازی و مدیریت کنند. 

براساس برنامه استارت آپ کانادا یک کارآفرین خارجی که بیزینسی را در کانادا ایجاد می کند می تواند برای خود، خانواده و شرکای تجاری و خانواده های شرکای تجاری خود اقامت دائم کانادا را بگیرد. 
برای اینکه یک کارآفرین واجد شرایط برنامه استارت آپ کانادا باشد باید حداقل بودجه برای استقرار در کانادا را داشته باشد، همچنین حداقل مهارت در زبان انگلیسی یا فرانسه و توانایی ایجاد کسب و کار در کانادا را داشته باشد. 

از سوی دیگر برای سرمایه گذاری یا پشتیبانی از استارت آپ های واجد شرایط که از طریق برنامه ویزای استارت آپ کانادا تایید می شوند سازمان ها ترجیح می دهند بیزینس پلن ها را بررسی کنند. هر سازمان فرآیند جذب خود را برای پیشنهادها و معیارهای مورد استفاده برای ارزیابی آنها دارد که سازمان مهاجرتی گنجی با بیشتر این سازمان های دولتی کانادا کار می کند. این سازمان ها به سه دسته تقسیم می شوند که هر کدام شرکت‌هایی مجزا دارند:

 مشارکت در صندوق های سرمایه گذاری کانادا ( ونچر)

 گروه های سرمایه‌گذاری حامی استارت آپ ( آنجل) 

 مراکز پرورش کسب و کارهای انکوباتور

 مهاجرت به کانادا

نمونه طرح استارتاپ کانادا

بیش از 30 نمونه طرح استارتاپ کانادا را آقای گنجی در وب سایت قرار داده اند که می تواند توضیح خوبی برای متقاضی جهت آشنایی با طرح های مصوب کانادا و تفاوت عمده با ایده های افراد در ایران باشد. در اولین قدم تیم کارشناسان ما برنامه کسب و کار یا همان بیزینس پلن استارتاپ را تکمیل و نهایی می کنند و در نهایت این برنامه را برای متقاضی ارسال می کنند. سپس فایل درخواستی به سازمان تایید شده (انکوباتور-انجل-ونچر) ارسال می شود تا نامه‌ پشتیبانی یا لتراوساپورت Letter of Support دریافت شود و سپس این سازمان نظرات و پیشنهادات خود را ارائه خواهد داد. در این مرحله، سازمان تعیین شده، درخواست چندین مصاحبه تلفنی و یا کنفرانس ویدیویی با متقاضی خواهد داد تا درباره‌ پروژه کسب و کار او بحث و گفتگو داشته باشند. نامه‌ی پشتیبانی توسط سازمان تعیین شده به فرد متقاضی داده می شود، که نشان می دهد ایده شما توسط سازمان تایید شده است.


سازمان گنجی با بسیاری از شرکت های مورد تایید دولت کانادا همکاری می کند که قبلا در ونکوور و تورنتو و منیتوبا مواردی را توضیح دادیم. سوالات زیادی را متقاضیان برنامه استارتاپ در مورد انکوباتور ها پرسیده بودند که سعی داریم در این مقاله در مورد آنها توضیح دهیم:

برنامه استارت اپ کانادا

1_ برنامه استارت آپ ویزا کانادا با همکاری انکوباتور به چه صورت است؟

افرادی که می خواهند از طریق برنامه استارت آپ با انکوباتور اقدام کنند باید به صورت رسمی درخواست خود را ارائه بدهند و سوابق اجرایی قبلی خود را نیز نشان دهند. اگر یک کارآفرین حداقل نیازهای مهاجرتی را داشته باشد می تواند از طریق موسسه مهاجرتی گنجی تمامی مراحل را به صورت دقیق و کامل انجام دهد.

متقاضیان مهاجرت از طریق استارت آپ ویزا به عنوان کارآفرین باید این شرایط را داشته باشند:
 •  تمکن مالی متناسب با هزینه. 
 •  یک پروپوزال 10 صفحه ای از طرح استارتاپ برای ارائه به سرمایه گذار به نام pitch deck
 •  ارزش خالص دارایی شخصی شامل ملک و نقد و... به نام خود یا همسر
 •  تایید اینکه در یک آزمون زبان انگلیسی یا فرانسه که دولت کانادا تایید کرده حداقل نمره را کسب کرده اید. 

ما برنامه هایی را برای مهاجران ویزای استارت آپ فناوری طراحی کرده ایم تا بیزینس پلن و پروپوزال 10 صفحه ای از طرح استارتاپ خود را مشخص کرده تا متقاضیان برنامه استارت آپ با انکوباتور بدانند ما به دنبال چه چیزی هستیم. 
بعد از دریافت برنامه بیزینس پلن، تیم استارت آپ کانادا در مدت 21 روز آن را بررسی می کند تا مطمئن شوند که حداقل شرایط برنامه مهاجرتی را دارند. تیم بررسی ویزای استارت آپ حدود 10 تا 20 نفر از افراد با تجربه در بیزینس، دانشگاه و دولت کانادا است. 
بعد از اینکه بررسی کامل شد در مدت 48 ساعت تصمیم نهایی را اعلام کرده یا سوالات بیشتری  را از مهاجران می پرسیم. 
بعد از تایید، متقاضیان باید توافق نامه را امضاء کنند و برای سه ماهه اول خدمات باید پول را واریز کنند. بعد از آن ما درخواست آنها را تایید می کنیم و نامه پشتیبانی را برای درخواست مهاجرت صادر می کنیم.

2_ برنامه ویزای استارت آپ با انکوباتور چه تفاوتی با سازمان های تعیین شده دیگر دارد؟


بزرگترین ویژگی برنامه استارت آپ توافق نامه خدمات ما است که در آن انکوباتور برای مدت 18 ماه خدمات مشاوره را به متقاضی و گروه استارتاپ ارائه می دهند و بعد از آن نیز متقاضی وارد کانادا شده.
این خدمات را فردی که صاحب تبحر کافی در استارتاپ کانادا دارد و به عنوان مربی است ارائه می دهد. به طور متوسط مربیان 20 تا 30 سال تجربه در بیزینس دارند. سوابق آنها در صنایع، محصولات غذایی، پزشکی، کامپیوتر و خدمات متنوعی در زمینه های: مدیریت فناوری اطلاعات، فناوری های جدید، سرمایه گذاری های اولیه، فروش و بازاریابی، تولید، بیوتکنولوژی، کشاورزی، بازارهای سرمایه، دستگاههای پزشکی، برنامه ریزی استراتژیک، تجارت و کامپیوتر دارند. 

مربی های بیزینس یا همان منتور که ما به عنوان انکوباتور در اختیار تیم استارت آپ ویزا کانادا قرار می دهیم این خدمات را ارائه می دهند:

 •  بررسی اولیه برنامه کاری متقاضیان استارتاپ ویزای کانادا
 •  تهیه خلاصه مالی برای کسب و کار استارت آپ و ارزیابی آن
 •  آمادگی محصول یا پروتوتایپ اولیه
 •  آمادگی بازار و بررسی SWOT
 •  آمادگی برای راه اندازی استارتاپ در کانادا
  سایت مهاجرت به کانادا

نحوه پیشرفت و توسعه استارتاپ ویزا با انکوباتور چگونه خواهد بود

 •  بررسی های 3 ماهه بیزینس پلن
 •  بررسی ماهانه و کمک به کسب و کار برای رسیدن به اهداف تعیین شده 
 •  جلسات و بررسی های تیم مدیریت ماهانه برای کمک به راه اندازی مشاغل خود در کانادا
 •  ما به مشاغل استارت آپ میزی برای کار در دفتر و امکان دسترسی به اتاق هیئت مدیره برای شرکت جلسات را می دهیم. ما فرصت های شغلی اینترنتی را ارائه می دهیم که بیشتر در دوران بعد از کرونا به صورت مجازی کار کنند. 
 • ارائه خدمات برای مقایسه ایده خود با انچه دولت کانادا برای قبولی پرونده استارتاپ ویزا نیاز دارد
 • خدمات مشاوره تحصیلی برای فرزندان و متقاضی و همسر که در راستای استارتاپ است
   

چقدر خدمات مشاوره ای که ارائه می دهید مهم است؟


خدمات مشاوره ای مهم ترین خدماتی است که ما ارائه می دهیم. برنامه ویزای استارت آپ یک برنامه غیر فعال نیست و فرد باید یک بیزینس فعال داشته باشد آن را در کشور خود به صورت نمونه اولیه طراحی و بعد از ورود به کانادا مدیریت کند.
دولت کانادا از همه متقاضیان می خواهد تا نشان دهند که توانایی مالی استقرار در کانادا را دارند(برای 3نفر در سال 2022 حداقل 21هزار دلار کانادا) و جلسات منظم با متقاضیان ویزای استارت آپ کانادا باعث می شود تا مربیان مشاوره های سرمایه گذاری و تجاری خوبی را به آنها ارائه دهند. گزارشات مکتوب به افراد کمک می کند تا کسب و کار خود را توسعه داده و با استفاده از این گزارشات می توانند در مورد پیشرفت کسب و کار خود به افسران مهاجرت توضیح کامل را بدهند و مانع از ریجکت شدن در استارتاپ گردد. 
 

انکوباتور در استار اپ

آیا انکوباتور مستقر در یک شهر کانادا فقط از شرکت های مستقر در آن شهر حمایت می کند؟


انکوباتور از شرکت هایی که در هر استان یا منطقه در کانادا به جز کبک باشند حمایت می کند (چون متقاضیان برنامه استارت آپ نمی توانند به کبک مهاجرت کنند وباید از روش کارآفرینی کبک اقدام نمایند ) در حال حاضر از مشاغلی که در منیتوبا، بریتیش کلمبیا و انتاریو هستند حمایت می کنیم و نمونه های خوبی در تورنتو و ونکوور و وینیپگ داریم.
 

آیا انکوباتور می تواند از نظر مالی شرکت استارتاپی من را حمایت کند؟


انکوباتور ها هیچ حمایت مالی نمی کند اما انکوباتور ما به شرکت های استارت آپ کمک می کند تا برای کارهای خود منابع مالی از سرمایه گذاران کانادایی دریافت کنند. ما نمی توانیم تضمین کنیم که همه شرکت ها منابع مالی دریافت می کنند، در پنج سال گذشته یکی از انکوباتور ها حدود 456 میلیون دلار سرمایه جمع آوری کرد و همچنین فارغ التحصیلان یکی دیگر از انکوباتورها همکار ما حدود 250 میلیون دلار جمع آوری کرده اند تا برنامه استارتاپ ویزای خود را در کانادا توسعه دهند.
 

برنامه ویزای استارت با انکوباتور برای چه مشاغلی است؟ آیا نوع خاصی از مشاغل را هر انکوباتور در برنامه استارت آپ خود می پذیرد؟

متقاضیان ویزای استارت آپ کانادا باید کسب و کاری داشته باشند که در سطح جهانی با سایر ایده ها و بیزینس پلن های موجود قابل قیاس باشد و کسب و کارهایی که در سطح بازارهای محلی هستند پذیرفته نمی شوند. مثلا کارآفرینانی که بخواهند رستوران ها، هتل ها یا فروشگاههای خرده فروشی را راه اندازی یا سرمایه گذاری کنند یا املاک و مستغلات را توسعه دهند پذیرفته نمی شوند. ما کسب و کارهایی را می پذیریم که سیستم هایی داشته باشند که توسط این مشاغل در همه جهان استفاده شوند و بتوانند برای اقتصاد کانادا مفید باشد و ایجاد اشتغال کند.
ما به دنبال شرکت هایی با فناوری ها و محصولات جدید هستیم تا در سطح جهانی قابل مقایسه باشد و آینده کانادا را تضمین کند.
ما می خواهیم همه کسب و کارهای نوآورانه را بررسی  می کنیم. ما با شرکت هایی که مبتنی بر خدماتی چون بازاریابی، واردات و صادرات یا شرکت های اقامتی یا بعضی دارویی ها  کار نمی کنیم. 

آیا متقاضیان ویزای استارت آپ باید تحصیلات خاصی برای پذیرش در انکوباتور داشته باشند؟

تجربه کار کانادا
بهتر است در زمینه مربوط به کسب و کار خود تحصیلات آکادمیک داشته باشند.
 

آیا متقاضیان برنامه استارت آپ باید تجربه کاری خاصی برای پذیرش در انکوباتور داشته باشند؟


متقاضی این برنامه باید تحصیلات و تجربه کاری مربوط به تجارت یا شغل خود را داشته باشد. 
 

اگر متقاضی برنامه استارت آپ که قبلا کسب و کاری نداشته است آیا واجد شرایط پذیرش در انکوباتور است؟


بله، ما متقاضیان زیادی داشته ایم که به عنوان کارمند در مشاغلی شاغل بوده اند و کسب و کاری نداشته اند اما تحصیلات مهندسی و پزشکی داشته و ایلتس 5 را کسب کرده اند.
 

اگر متقاضی برنامه استارت آپ صاحب یک کسب و کار نوآورانه در خارج از کانادا مثلا ایران باشد آیا واجد شرایط پذیرش با انکوباتور است؟ 


بله، اما داشتن کسب و کاری نوآورانه در خارج از کانادا باعث موفقیت در برنامه استارت آپ با انکوباتور یا حتی انجل و ونچر نمی شود. ابتدا باید رزومه فرد بررسی شود لذا در واتس اپ زیر سایت ارسال کنید.

مدرک زبان آیلتس

آیا متقاضیان برنامه استارت آپ باید به زبان انگلیسی یا فرانسه تسلط داشته باشند؟ 


متقاضیان باید حداقل تسلط را به زبان انگلیسی یا فرانسه داشته باشند. قبل از درخواست متقاضیان باید نشان دهند که همه شرایط را با کسب آیلتس جنرال 5 دارند. 
 

آیا انکوباتور به متقاضیان ویزای استارت آپ در حسابرسی مالیاتی، تراز مالی و حسابداری، مسائل حقوقی و ایده نوآورانه کمک می کند؟

منتورهای مستقر در انکوباتور می توانند در مورد این مسائل مشاوره کلی ارائه بدهند اما برای مشاوره خاص ما متقاضیان را به حسابدارن و وکلا کانادایی ارجاع می دهیم. 
 

آیا انکوباتور به متقاضیان ویزای استارت آپ کمک می کند تا کارمندانی را برای کسب و کار خود پیدا کنند؟


مربیان (منتورها) انکوباتور می توانند در همه جنبه های کسب و کار کمک کنند و در تعیین روشهایی برای استخدام کارمندان و تصمیم گیری در رابطه با جذب و بکارگیری کارمندان می توانند کمک هایی را بعد از ورود متقاضی به کانادا ارائه بدهند. 
 

زمانی که انکوباتور متقاضی ویزای استارت آپ را تایید کرد آیا این یک ویزای تضمین شده است؟


خیر، انکوباتور،انجل و ونچر یک سازمان یا اداره دولت کانادا نیست و در مورد ویزا تصمیم گیری نمی کند. در حالی که یک تعهدنامه از سازمانی مثل ما برای مهاجرت ضروری است این یکی از شرایطی است که برای ویزای استارت آپ مورد نیاز است. 
تصمیم نهایی در مورد هر گونه ویزا و پذیرش در کانادا توسط دولت کانادا بعد از ارسال پرونده فدرال گرفته می شود. 

مهاجرت به کانادا

میزان موفقیت انکوباتور از نظر دریافت اقامت دائم کانادا به چه صورت است؟


تا به امروز هشت شرکت استارت آپ همه مراحل مهاجرتی را با موفقیت گذرانده اند و اقامت دائم را دریافت کرده اند. 
اگر کارآفرین خارجی هستید که می خواهید کسب و کار خود را در کانادا داشته باشید و به کانادا مهاجرت کنید لطفا برای شروع این مراحل با موسسه مهاجرتی گنجی تماس بگیرید. 
از کلیه متقاضیان علاقمند و واجد شرایط برای مهاجرت به کانادا از طریق برنامه استارت آپ دعوت میشود که رزومه خود را برای ما ارسال کنند و برای بررسی شرایط با موسسه مهاجرتی گنجی تماس بگیرند.

canada_ganji_instagram

نظرسنجی مهاجرت کانادا

کدام تغییر در برنامه استارتاپ ویزای کانادا قابل پیش بینی است؟

 • سهمیه بندی طرح ها
 • افزایش قیمت ویزا
 • سخت تر شدن برنامه
 • تسریع روند بررسی ویزا در سفارت
شرکت کنندگان : تن