استارت آپ ویزا کانادا

استارت آپ کانادا

چگونه با استارت آپ کانادا میتوان کسب درآمد داشت

  واژه استارت آپ کانادا یعنی کسب و کاری نوپا که قصد ارزش آفرینی و سوددهی دارد. با این تعریف دولت کانادا امکان کسب اقامت را به واسطه استارت آپ ویزا کانادا فراهم نموده است. بسیاری از افراد نمی دانند چه نوع بیزینسی داشته باشند که با آن بتوانند هم اقامت کانادا را کسب کنند و هم درآمد دلاری داشته باشند. بسیاری از روشهای کارآفرینی کانادا، سرمایه گذاری کانادا و استارت آپ ویزا در سازمان گنجی ارائه می شود که متقاضیان برای اطلاع از نحوه اقدام با دفتر تهران و مونترال کانادا تماس بگیرند.
آینده اقتصاد کانادا بر مبنای تکنولوژی است، اگر می خواهید در کانادا موفق باشید، اگر می خواهید برای آینده آماده باشید، راه های قدیمی یادگیری را دنبال نکنید، سعی نکنید بیشتر حفظ کنید، چون کامپیوتر از شما بهتر و بیشتر حفظ می کند، سعی نکنید سریعتر حساب کنید، زیرا کامپیوتر از شما سریعتر محاسبه می کند.  در نتیجه سعی کنید خلاق تر باشید سعی کنید نوآور تر باشید سعی کنید سازنده تر باشید.

استارت آپ کانادا

برنامه مهاجرت فدرالی دولت کانادا که طی 5 سال گذشته شروع شده به نام استارت آپ کانادا می شناسند. متقاضیان مهاجرت به کانادا با داشتن ایده یا مشارکت در طرح استارت آپ فعال برای خود و خانواده اقامت کسب کنند. در ویکی پدیا استارت آپ ا اینگونه بیان کرده: به یک شرکت یا کسب و کار گفته می‌شود که به تازگی و در بواسطه کارآفرینی ایجاد شده‌است، رشد سریعی دارد، و در جهت تولید راه حلی نوآورانه و دوام پذیر برای رفع یک نیاز در بازار برای منافع اقتصادی شکل گرفته‌. 
 

آیا استارت آپ کانادا سود ده می شود؟ همه استارت آپ ها به اقامت می رسند ؟

پاسخ خیر است. اما چگونه باید در یک استارت آپ به موفقیت رسید و اقامت کسب کرد و مهمتر از آن بعد از ورود به کانادا کسب درامد کرد، با ما تا انتهای مطلب باشید؛

 

ابتدا سه واژه انکوباتور، اکسلریتور، منتور را در ویزای استارت آپ کانادا توضیح می دهیم. 

Incubator  انکوباتور یا همان مراکز رشد یا پارک های فناوری همگی سازمان های دولتی هستند که به یک ایده اولیه و نوپا امکان رشد را می دهند، فضای کار یا همان آفیس مهیا کرده و بستر رشد این بذر (ایده) تا جوانه را فراهم می کنند.


Accelerator  اکسلریتور مراکز رشد خصوصی هستند که با بررسی تمام استارت آپ های مورد تایید انکوباتور ها، نسبت به انتخاب بعضی موارد می کنند. این سازمان ها از سال 2008 و بعد از فروپاشی اقتصادی آمریکا رشد چشمگیری داشتند. هدف آنها حمایت از استارت اپ های تکنولوژی محور (مانند استارت اپ حوزه سلامت دیجیتال) در زمان بسیار کوتاه می باشد که توانسته اند نمونه اولیه MVP یا پروتوتایپ داشته و رشد سریع در کسب سهمی از بازار داشته باشند.

Mentor منتور ها افراد کارکشته و با سابقه خوب در حوزه کارآفرینی و متخصص هستند که به تیم های استارت آپ به صورت هفتگی یا ماهانه مشورت می دهند. در سازمان گنجی از خدمات این گروه ها بهره مند خواهید شد.

برای موفقیت در یک استارت آپ کانادا ابتدا باید یک تاییدیه از انکوباتور ، انجل یا ونچر دریافت کرد هرچند مراکز جدید به نام هیبرید Hybrid شکل گرفته اند که ویژگی های انکوباتور و اکسلریتور را دارند. نحوه کار با این مراکز قبلا در سایت گنجی توضیح داده شد و ما با توجه به رزومه و سابقه کار متقاضی بهترین گزینه را انتخاب می کنیم.

 

/directory/ganjicocom/editor/canada-visa-startup-ancub.jpg


کسب درآمد از استارت آپ در کانادا

این بخش شامل مواردمهمی است که برای کسب درآمد از استارت آپ در کانادا باید چند نکته مهم را توجه داشت: 

برنامه ریزی روی استارت آپ کانادا Planning

- تمرکز روی حوزه خاص: شما باید محصول نهایی خود را مشخص کنید. آیا یک قطعه صنعتی تولید می کنید یا یک خدمت مبتنی بر وب و آنلاین ارائه می دهید. اگر قطعه شما در یک خودروی برقی استفاده می شود پس باید با کارکرد آن در خودروی تسلا به عنوان رقیب قوی در کانادا آشنا باشید. اگر سایت شما محصولات آنلاین به مردم را رایگان ارائه می دهد پس باید با kijiji در کانادا به عنوان رقیب آشنا باشید.
– تمرکز روی جغرافیای خاص: شما باید کشور محل ارائه محصول خود را مشخص کنید. اگر در زمینه حوزه سلامت و درمان محصول مبتنی بر تکنولوژی دارید باید با قوانین بهداشت کانادا اشنا باشید طبیعی است که این قوانین با کشور همسایه مانند آمریکا متفاوت است پس استفاده از یک منتور حرفه ای و داشتن بیزینس پلن مبتنی بر تعریف یک عضو متخصص در این بخش الزامی است.

هزینه استارت آپ کانادا Funding 

تامین مالی استارت آپ کانادا در دو بخش قابل انجام است:

-    تامین مالی توسط اعضا گروه استارت آپ: معمولا گروه های سه یا چهار نفری در استارت آپ با آوردن سرمایه خود و ثبت شرکت با درصد مشخص برای هر عضو سعی در راه اندازی بیزینس استارت آپی خود می کنند. بدیهی است بعد از ورود به کانادا، سود شرکت بین این 3 یا 4 عضو به نسبت سهم الشرکه تقسیم می شود.
-    تامین مالی توسط سرمایه گذاران: معمولا در ابتدای کار سرمایه کارآفرینان بسیار کم بوده و سهامداران به سراغ دیگر افراد برای استفاده از سرمایه آنها در تیم می کنند. بدیهی است که باید رزومه و سوابق کاری سرمایه گذار در راستای تیم باشد.

در کانادا انکوباتور ها سرمایه ای وارد تیم نمی کنند اما ونچر و انجل ها بین 75 تا 200 هزار دلار سرمایه در تیم استارت اپی قرار می دهند کاملا مشخص است که هزینه تیم استارت اپی با حضور یک انجل یا ونچر بیشتر از یک انکوباتور است. اصلا به این فکر نکنید که چون با ونچر و انجل کار می کنید پس حتما موفق هستید!

Angel و Venture ها سازمان های مورد تایید دولت کانادا هستند که درامدزایی آنها عموما از طریق رشد ارزش سهام استارت آپ و خروج از انها است. این سازمان های با آوردن یک سرمایه مشخص ، بخشی از سهام استارت آپ را به نام خود کرده و بعد از رشد استارت آپ با فروش ان سود می برند. کار با این نوع گروه ها تابع قوانین خاصی است. داشتن نمونه اولیه، آیلتس جنرال 5 به بالا، سرمایه شخصی و رزومه قوی از موارد مهم در ابتدای کار با این گروه ها است.

نکته:
یکی از معیار های انتخاب تیم های استارتاپی همسویی اهداف آنها با اهداف انکوباتور، انجل و ونچر ها است. به عنوان مثال ممکن است تیمی از افراد متخصص و آکادمیک محصول جدید را اختراع کرده باشند که بازاری برای ان وجود نداشته باشد، در مقابل ممکن است تیمی از افراد با تجربه در بازار ایده ای داشته باشند که با پر کردن آن بتوان خلا بازار را پر و سود کسب کرد. اگر قرار به انتخاب یک تیم باشد قطعا مورد دوم را ما انتخاب می کنیم ولی سازمان های دولتی معمولا تیم اول را انتخاب می کنند به همین علت بخش دولتی سود ده نیست. در اقتصاد کانادا بعد از کرونا و هم اکنون اومیکرون، مساله اشتغال زایی تیم نیز بسیار مهم است و روی انتخاب تیم ها تاثیر دارد.

انکوباتور، انجل یا ونچر کدام را ر برنامه استارت آپ کانادا انتخاب کنیم؟

برخلاف باور عموم این سه مرکز مزیتی از بابت موفقیت در برنامه استارت آپ ویزا ایجاد نمی کنندبلکه موضوعی که کمک کننده به موفقیت طرح استارت آپی شما هست، انتخاب سازمان مناسب با متقاضی، طرح و پروزه استارت آپی و هدف اصلی از ایجاد  و توسعه طرح می باشد.

ابتدا هر گروه را توضیح می دهیم:

الف- انکوباتور:

از ابتدای سال 1960 در امریکا و کانادا بوجود آمدند، توسط مراکز خصوصی زیر نظر دولت مانند دانشگاه ها، سازمان های علمی و ... کار می کردند. هر انکوباتور زیرمجموعه یک بخش دولتی یا نیمه خصوصی است و در حوزه تخصصی آن کار می کند لذا اینکه شما بیزینس پلن استارت آپی خود را به کدام انکوباتور بدهید بسیار مهم است ممکن است یک ایده خوب پزشکی اصلا توسط یک انکوباتور بخش کشاورزی کانادا مورد تایید قرار نگیرد که امری طبیعی است. انکوباتور ها معمولا سهام اولیه از استارت آپ را درخواست نمی کنند. برخلاف اکسلریتورها این مراکز حمایت های طولانی مدت معمولا تا 5 سال دارند. در این بخش انتظاری از سود آوری در سال های اول نداریم.

این مراکز انکوباتور برای کارافرینانی که در مرحله ایده پردازی اولیه هستند بسیار عالی است. انها در انکوباتور فضای کار در اختیار دارند و تیم خود را می سازند و مشتری به دست می آورند. انکوباتورها بهترین مرکز برای افراد دار اختراع هستند. در اینجا ست که شما می توانید با کار روی ایده خود بیشترین سرمایه گذار را بعد از ورود به کانادا و کسب اقامت دائم کسب کنید و سودده باشید. منتورهای معرفی شده سازمان گنجی نحوه کار با این انکوباتور ها را به شما ارائه می دهند.

ب-انجل:

معمولا به استارت آپی که نیاز به سرمایه برای شروع دارند در برابر دریافت سهم از پروژه استارت اپی سرمایه می دهند. اگر استارت اپ شما در کانادا مهم و موفق شود توسط "سوپر انجل ها" حمایت می شوید. این سوپر انجل ها سرمایه بیشتر و نقش مهمتری را ایفا می کنند. هم اکنون در کانادا و آمریکا استارت اپ های فعال در زمینه واکسن و قرص کرونا با این سوپرانجل ها کار می کنند.
مثال: founders  -  Rocketinternet  - prehype   -  expa  - Y combinatory  - Ekagrata Inc

ج- ونچر:

گروهی از سرمایه گذاری که مبلغ قابل توجهی (200هزار دلار) را در مراحل اولیه وارد استارت اپ می کنند لذا توقع بالایی از گروه و سود حاصله در آینده دارند.
مثال:   Sequoia  - Khosla  - Index Ventures  - BCF Ventures  -   union Square venture

در سال 2016 تقریبا  3269 استارت آپ با 178 انکوباتور، انجل و ونچر در آمریکا و کانادا فعالیت می کردند که 107 میلیارد دلار سرمایه داشتند. که معمولا هر کدام از این مراکز حمایتی از دو استارت اپ بعد از چند سال خروج می کنند.

منتورها:

منتورینگ به مشاوره به گروه های استارت اپی گفته می شود. در قدیم هر استارت اپ چند منتور داشت که موجب اشفتگی می شد اما امروزه  هر منتور با یک تیم استارت اپ کار می کند و ارتباطات دیگری با تیم های مختلف دارد. توجه کنید که برنامه منتورشیپ کاملا پشت سرهم است تا طی زمان کم در تیم حضور داشته باشد و مسول تیم باید بهترین منتور را با توجه به نیاز تیم انتخاب کند. منتورها به اعضا تیم بازخورد می دهند تا اعضا روند کار خود را تصحیح کنند. منتورها همیشه رایگان خدمات نمی دهند.

همیشه این سوال وجود دارد که چرا منتورها با تیم های استارت اپی که ممکن است شکست بخورند همکاری می کنند؟ منتورها از این کمک لذت می برند زیرا خود انها نیز منتورهایی در زمان رشد اولیه داشتند که کمک دریافت کردند. انها علاقنمند افراد خوش فکر و با استعداد اند. همچنین با گسترش شبکه ارتباطی می توانند به روز باشند و در بیزینس های مختلف سود اور باشند.

حال می توانید تصمیم بگیرید که کدام گروه برای شما مناسب است اگر در این تصمیم گیری تردید دارید از خدمات سازمان مهاجرتی گنجی با ارسال رزومه خود بهره مند شوید. تجربه ما کلید کسب اقامت و درآمد شما در کانادا خواهد بود و مسیر موفقیت برای فرزندانتان در کانادا از اینجا شروع خواهد شد.

مهاجرت کانادا

خدمات سازمان های حمایتی در استارت آپ ویزا کانادا چیست؟

انکوباتور و انجل و ونچر خدمات زیر را به شما ارائه می دهند:
-    تامین محل کار استارت اپ از طریق اجاره دفتر یا میز کار، محل جلسه یا سالن کنفرانس
-    تامین فضای ورزشی و رفاهی
-    تامین ازمایشگاه پیشرفته، سرور های پیشرفته، پرینتر های سه بعدی
-    تامین نیروی انسانی، مشاور حقوقی، حسابرس
-    سمینار و کارگاه
-    منتورینگ
-    آموزش

این خدمات بسته به نوع سازمان حمایتی در میزان خدمات و قیمت خدمات متفاوت اند. 
طبق آمار بیشترین خدمات ارائه شده در دسترسی به شبکه های ارتباطی و منتورینگ بوده.

سرمایه اولیه برای استارت آپ نداریم، آیا موفق خواهیم بود؟

زمان و مقدار سرمایه ای که در استارت اپ انجام می شود بسیار مهم است. حتما اینطور نیست که سرمایه زیاد باعث موفقیت استارت اپ می شود زیرا بسیاری از ایده ها در بخش اول به سرمایه زیادی نیاز ندارند اگر شما یک استارت اپ مبتنی بر سرویس خدمات دلیوری غذا دارید هزینه زیاد بر روی آرم سردرب اصلا منطقی نیست. 
برای ارتباط با سرمایه گذاران باید موارد زیر را انجام دهید:
-    استفاده از رویدادهای مختلف مانند نمایشگاه های مجازی و دمو دی Demo Day
-    استفاده از شبکه های ارتباطی بین انکوباتور ها Matchmaking
-    استفاده از انجل و ونچر در قبال پرداخت سهم استارت اپ به انها
-    شرکت در جلسات مختلف و پرزنت کار خود

طبق آمار بیشترین دریافت سرمایه از Matchmaking بوده که 33هزار دلار سرمایه جذب شده است.

درصد موفقیت طرح یا اختراع یا ایده من در انکوباتور و انجل و ونچر چقدر است؟

به صورت آماری که در سال های 2016 تا 2018 برآورد شد، شرکت های شتاب دهنده فقط 2% استارت آپ را پذیرفتند به مثال زیر توجه کنید:
در سال 2017 فقط 6000 درخواست ارائه شد و 1000مصاحبه ویدیویی مجازی و 320 مصاحبه حضوری برگزار شد و 138 تیم پذیرفته شدند.

کسب درآمد بعد از ورود به کانادا از طریق استارت آپ چگونه خواهد بود؟

احتمال شکست استارت اپ ها در مراحل اولیه رشد در کانادا وجود دارد، لذا سه روش کلی درامد زایی برای استارت اپ ها وجود خواهد داشت:
-    رشد سهام: با رشد شرکت استارت اپی، سهام شرکت و بالطبع سهام اعضا استارت اپ نیز رشد کرده و به سوددهی بالا می رسند، اوبر،Airbnb و ... اینگونه بوده اند.
-    ارائه خدمات موقت: اگر محصول شما مبتنی بر اپلیکیشن است بخشی از خدمات خود را تا ارائه کاملترین محصول در بازار ارائه دهید تا سود کسب کنید. مانند اسنپ که بخش درامد زایی پزشکی را فعال کرد.
-    فروش محصول: در ابتدا محصول خود را به با پتانسیل ترین مشتریان ارائه دهید. اگر محصول شما یک قطعه خودرویی است حتما پیشنهاد خود را به شعبه کارخانه فورد در کانادا ارائه دهید.

کدام بازار ها بیشترین درآمد را در استارت آپ در آینده کانادا خواهند داشت

بیشترین طرح های تایید شده در برنامه های استارت آپ که منجر به درآمد زایی و رشد پروژه بعد از ورود متقاضی و تیم به کانادا شده به ترتیب عبارت اند از:
-    سلامت             
-    اپ های موبایل        
-    کشاورزی        
-    خرید انلاین
-    اموزش
-    فضای هاست
-    انرژی پاک
-    لباس
-    پهپاد
-    بیوتکنولوژی
-    املاک
تیم های استارت اپ کانادا

چگونه از شکست پروژه استارت آپ کانادا جلوگیری کنیم؟

استارت آپ ها شکست می خورند چون اعضا تیم مناسب طرح و بیزینس پلن ارائه شده نیستند. آنهایی موفق هستند که تیم با مشارکت یک وکیل به خوبی انتخاب شود، استارت آپ مناسب طرح را قبول کند، منتورهای قوی به اعضا مشاوره بدهند و هدف اولیه کسب اقامت نباشد، اگر طرح شما برای اقتصاد کانادا مفید باشد شما یک استارت اپ موفق خواهید داشت.
به صورت کلی طول عمر 80درصد استارت اپ های موفق تا 3 سال است و فقط 20درصد به سالهای موفق بعدی می روند لذا باید نکات زیر را در نظر داشته باشید:
-    با یک انکوباتور یا انجل یا ونچر معتبر اقدام کنید که از شما حمایت کند
-    نقطه شروع کارآفرینان و بنیان گذاران استارت آپ های موفق، دانشگاه ها و مراکز اکادمیک هستند. لذا با این افراد شریک شوید.
-    از منتور قوی راهنمایی بخواهید.
-    منابع مالی را فراموش نکنید، اگر سرمایه کافی ندارید به مشکل می خورید
-    یک برنامه نویس قوی در تیم داشته باشید.
-    افراد جوان در استارت اپ ها موفق اند. میانگین سن کارافرینان برتر سیلیکون بین 2007 تا 2014 فقط 41 سال بوده است. 
-    رو یک حوزه خاص و محصول خاص تمرکز کنید.
-    افراد باتجربه در تیم استارت آپ ضامن قبولی شما خواهند بود.
 

لیست استارتاپ های کانادا 

در کانادا استارتاپ های زیادی شکل می گیرند که درآمدهای فراوانی نیز به خود اختصاص داده اند. شرکت هایی مانند Maple در زمینه مشاوره پزشکی، Borrowell در زمینه مدیریت بهتر نقدینگی خانواده ها در کانادا، Airbnb در زمینه اجاره خانه، uber در زمینه تاکسی اینترنتی و Wealthsimpleو Clearcoو Nudestixو Neo Financialو Bonsaiو KOHOو Onliaو Dropو Viral Nationو... که لیست استارتاپ های کانادا را می توانید در کانال تلگرام گنجی ملاحضه کنید.

نمونه طرح استارت آپ کانادا

هنگامیکه قصد شروع یک استارت اپ را دارید همیشه نگران نتیجه ان هستید که ایا شکست می خورید یا خیر. به دنبال نمونه های موفق استارت آپ در کانادا می روید که از مسیر پیشرفت آنها تجربه بدست آورید. در سایت ما 30نمونه استارت آپ کانادا مشخص شده که می توانید با بررسی انها نتجیه مطلوب خود را کسب کنید. 

ایده های استارتاپی کانادا

ایده های خوب استارت اپ کانادا در حوزه های هوش مصنوعی، ساختمان، پزشکی، انفورماتیک، مکانیک، صنایع و انرژی پاک بیشتر دیده می شود. هسته مرکزی همه این ایده ها یک مهندس کامپیوتر می باشد. این مهندسین همراه با متخصصان برق و مکانیک در زمینه ساخت ربات، پهپاد، اینترنت اشیا و ... تولیدات خوبی را ساخته اند که بازار کانادا فروش می رود.

دریافت هر نوع ویزای کانادا مراحل سختی دارد که به علت وجود مراحل مختلف و مدارک زیاد ممکن است دچار سردگمی شوید و نتوانید ویزای کانادا را دریافت کنید. مثلا برای واجد شرایط بودن ویزای استارت آپ باید شرایط خاصی داشته باشید که یکی از آن شرایط دریافت نامه حمایتی از یک سازمان تایید شده توسط دولت کانادا است. 

سازمان های مورد تایید برنامه استارت آپ کانادا

استارت آپ کانادا

دولت کانادا برای حمایت و سرمایه گذاری در برنامه ویزا استارت آپ کانادا سازمان هایی را مشخص کرده است. سازمان های مورد تایید استارتاپ کانادا مجموعه ای از شرکت هایی است که از سوی برنامه مهاجرتی استارت آپ کانادا تعیین شده اند. این شرکت‌ های تعیین شده بیزینس پلن ها را بررسی می کنند و به سرمایه گذاری و پشتیبانی از ایده استارت آپ شما می پردازند و اصطلاحا طرح را دولوپ می کنند. هر سازمان برای ارزیابی طرح، معیارها و پیشنهادهای خود را دارد. انواع مختلفی از سازمان های تعیین شده وجود دارد که عبارتند از:
 •  مشارکت در صندوق های سرمایه گذاری کانادا ( ونچر)
 •  گروه های سرمایه‌گذاری حامی استارت آپ ( انجل)
 •  مراکز پرورش کسب و کارهای نوپا (انکوباتور)
صندوق های سرمایه گذاری ونچر و گروههای سرمایه گذاری انجل در ازای سرمایه گذاری که انجام می دهند سهام شرکت را دریافت می کنند، اما مراکز کسب و کار انکوباتور فقط کارمزد دریافت می کنند. گروههای سرمایه گذاری آنجل می توانند تخصص، راهنمایی خود را به سرمایه گذاران ارائه دهند. انکوباتورهای کسب و کار براساس قرارداد باید خدماتی مثل آموزش پرسنل بخش مدیریتی، تهیه فضای کسب و کار و خدمات دفتری، حمایت از بازاریابی و غیره را ارائه دهند. 
مقدار سرمایه گذاری در این سازمانها متفاوت است. اگر بیزینس پلن شما را گروه سرمایه گذاری آنجل حمایت کند حداقل 75 هزار دلار برای پروژه شما سرمایه گذاری می شود. اما اگر صندوق سرمایه گذاری آنجل بیزینس پلن شما را تایید کند حداقل 200 هزار دلار برای ایده شما سرمایه گذاری می شود. اما برای اینکه از سازمان انکوباتور نامه دریافت کنید نیازی نیست سرمایه گذاری کنید فقط باید در برنامه های آنها پذیرفته شوید. 
بعد از توافق با سازمان تعیین شده به شما نامه حمایت و پشتیبانی را می دهند. 

نامه حمایتی یا لتراو ساپورت استارت آپ ویزا کانادا چیست؟

کارشناسان ما بعد از بررسی رزومه افراد ، بیزینس پلن را تکمیل می کنند و ضمن برگزاری جلسه با اعضا گروه و تیم کانادایی که متشکل از اساتید دانشگاه مک گیل می باشد، طرح را نهایی می کنند سپس مدارک را برای متقاضی جهت اطلاع ارسال می کنند. فایل درخواستی به سازمان های مورد تایید دولت کانادا (انکوباتور-انجل-ونچر)، ارسال می شود تا نامه‌ پشتیبانی دریافت شود و سپس این سازمان نظرات و پیشنهادات خود را ارائه خواهد داد. در این مرحله، سازمان تعیین شده، درخواست چند مصاحبه تلفنی و یا کنفرانس ویدیویی با متقاضی خواهد داد تا درباره‌ پروژه کسب و کار او بحث و گفتگو داشته باشند. برای این مرحله زمان کافی باید صرف شود تا نتیجه مطلبو حاصل گردد.

نامه حمایتی یا لتر او ساپورت

به نامه تاییدیه برای برنامه استارت آپ ویزا کانادا؛ لتر او ساپورت Letter of support می گویند. نامه حمایتی سندی است که یکی از سازمان های تعیین شده که تصمیم به حمایت از یک تجارت نوآورانه را دارد، به متقاضی می دهد.

نامه‌ی پشتیبانی را سازمان تعیین شده به فرد متقاضی می دهد، که نشان می دهد بیزینس پلن شما را سازمان تایید کرده است. معمولا در مدت 4 تا 6 هفته، نامه پشتیبانی بدست شما می رسد. این نامه پشتیبانی فقط برای مدت شش ماه معتبر است یعنی شما می توانید در مدت این شش ماه برای اقامت دائم کانادا اقدام کنید. 

برای دریافت نامه پشتیبانی مراحل مختلفی وجود دارد و در جلسه مشاوره با آقای گنجی توضیح کافی که باید چه شرایطی داشته باشید ارائه می گردد. اگر شما اطلاعات لازم را داشته باشید شانس بیشتری برای دریافت بودجه کافی برای کسب و کار خود را خواهید داشت و می توانید با قطعیت ویزای استارت آپ را بگیرید. پروپوزالی که به سازمان‌هایی که پیش‌تر توضیح داده شد ارائه می‌کنید باید بتواند توجه آن‌ها را جلب کند و بتواند نامه حمایتی را کسب کند. این نامه برای استارت آپ ویزای کانادا حیاتی است. اگر این نامه نباشد اما تمام شرایط دیگر را نیز رعایت کرده باشید قطعا درخواست ویزای شما رد می‌شود.

چگونه می توانیم نامه حمایتی استارت آپ ویزا کانادا را دریافت کنیم؟


برای دریافت نامه حمایت استارت آپ ویزا کانادا مراحل مشخصی وجود دارد در اولین قدم باید طرح و مدل کسب و کار شما با سازمانی که برای آن درخواست می دهید مطابقت داشته باشد. شما باید همه شرایط لازم را داشته باشید و نوع درخواست برای سازمان مورد نظر را بدانید. 

در اینجا چند نکته مهم در مورد سازمانهای تایید شده استارت آپ ویزا کانادا را بیان می کنیم:

کسب و کار خود را با سازمان های مورد تایید استارت آپ ویزا کانادا تطبیق دهید

در اولین مرحله درخواست باید بدانید که هیچ کدام از سازمانها مثل هم نیستند. شما باید بدانید که سازمان تعیین شده چه مشاغلی را مشخص کرده و آیا با طرح و مدل کسب و کار شما مطابقت دارد یا نه؟ لیست کامل سازمان های تعیین شده وجود دارد اما همه آنها برای استارت آپ شما مناسب نیستند. هر سازمانی به دنبال استارت آپ مورد نظر خودش است. اگر سازمانی تصمیم بگیرد ایده کسب و کار شما را بررسی کند، پتانسیل پیشنهاد شما و موفقیت یا عدم موفقیت آن را ارزیابی می کند و اگر سازمانی تصمیم بگیرد از ایده کسب و کار شما حمایت کند، یک نامه حمایتی به شما می دهد که منجر به اخذ اقامت دائم کانادا با استارت آپ ویزا کانادا خواهد شد.

شما باید بدانید که سازمان مورد تایید استارت آپ ویزا کانادا چه انتظاری از شما دارد

هر سازمان تعیین شده مراحل درخواست مخصوص به خود را دارد و شرایط خاصی دارد مثل ارائه یک بیزینس پلن خاص، مصاحبه حضوری یا تکمیل مراحل درخواست. اگر قوانین آنها را رعایت نکنید بیزینس پلن شما تایید نمی شود. شما باید بدانید که سازمانها به دنبال چه چیزی هستند تا آمادگی کافی را داشته باشید. اگر فقط یک بیزینس پلن داشته باشید کافی نیست. 
اگر برای رشته پزشکی قصد دریافت نامه حمایتی دارید باید ملزومات و تاییدات پزشکی را قبلا کسب کرده باشید یا اگر برای رشته کامپیوتر قصد دریافت نامه حمایتی دارید باید الزامات انطباق با استاندارد کانادایی را انجام داده باشید. این موارد در بخش کشاورزی مفصل تر خواهد بود.

مدارک مورد نیاز را برای استارت آپ ویزا کانادا آماده کنید

شما باید همه مدارک مورد نیاز که نشان دهنده کسب و کارتان است را به سازمان مورد نظر ارسال کنید. شما باید کسب و کار خود را به صورت واضح معرفی کنید. اسناد و مدارک شما باید معرف کسب و کار شما باشد و هیچ خطا و مشکلی نباید داشته باشد. باتوجه به تجارب و سوابق شغلی هر فرد، ارائه مدارک شغلی بسیار متفاوت است. در برنامه استارتاپ ویزا، اثبات سوابق شغلی، دانش علمی و ارائه درست مدارک بسیار اهمیت دارد.
قبل از ارسال مدارک باید همه اسناد و مدارک خود را بررسی کنید. همه فرم‌ها را شرکت‌های مختلف از جمله شرکت ما تنظیم می‌کنند و به متقاضیان می‌دهند. اما اینگونه نیست که یک فرم را پر کنید و بعد از ارایه آن نامه حمایتی را دریافت کنید بلکه یک پروسه بسیار پیچیده است که به همکاری چندین فرد متخصص (10 یا 12 نفر) نیاز دارد. همه‌ی این افراد باید در یک بازه زمانی 2 تا 4 ماهه کارهای بسیار زیادی از جمله آنالیز بازار، نوشتن بیزینس پلن، تهیه فایل ارایه پاورپوینت، درست کردن تیم مدیریتی را انجام دهند. تیم مدیریتی باید با یکدیگر آشنا شوند، جلسات و کنفرانس‌هایی را با حضور یکدیگر برگزار کنند و نقش‌های خود را در شرکت بشناسند. همه این موارد توسط تیم کانادایی موسسه گنجی انجام خواهد گرفت.

شما باید همه شرایط مورد نیاز دولت برای استارت آپ ویزا کانادا را داشته باشید

قبل از درخواست برای نامه حماینی استارت آپ ویزا کانادا باید مطمئن باشید که همه شرایط مورد نیاز ویزای استارت آپ را دارید چون اگر یکی از شرایط را نداشته باشید هیچ سازمان تعیین شده ای از شما حمایت نمی کند شرایط لازم شامل:
 •  داشتن یک کسب و کار واجد شرایط
 •  مهارت در زبان انگلیسی یا فرانسه
 •  داشتن پول کافی برای زندگی در کانادا قبل از کسب درآمد کافی
 •  رزومه قوی و منطبق با نیاز بازار کار کانادا

روی کسب و کار خود در برنامه استارت آپ ویزا کانادا تمرکز کنید

اگر سازمان تعیین شده بخواهد در کسب و کار شما سرمایه گذاری کند باید مطمئن باشد که سرمایه اش برمی گردد و سود می کند یعنی اگر یک کسب و کار جدیدی به کار خود اضافه کنید شانس موفقیت شما بیشتر می شود و آنها مطمئن می شوند که پولی که در کسب و کار شما سرمایه گذاری کرده اند هدر نمی رود. 
سازمان تعیین شده یک گواهی تعهد را نیز به طور مستقیم به ویزا آفیس اداره مهاجرت کانادا ارسال می‌کند. دفاتر صدور ویزا، از نامه حمایت متقاضی و گواهی تعهد سازمان برای ارزیابی و بررسی درخواست آن‌ها استفاده می‌کند. این نکته را مورد توجه قرار دهید که ممکن است دفاتر ویزا برای بررسی نهایی درخواست متقاضیان، اطلاعات بیشتری در خصوص کسب و کار مورد نظر متقاضی درخواست کنند.
دریافت نامه پشتیبانی سخت ترین بخش دریافت ویزای استارت آپ کانادا است باید مراحل این کار را با دقت انجام دهید. پیدا کردن سازمان تعیین شده برای اقدام و احترام به مراحل درخواست آنها اولین قدم برای دریافت نامه پشتیبانی است. با داشتن یک بیزینس پلن مناسب و بی عیب و نقص هیچ نگرانی نخواهید داشت. سازمان مهاجرتی گنجی شما را تا پایان راه کمک خواهد کرد اما از شما شرکت فعال، در تیم استارتاپ ویزای کانادا را خواستار است تا بتوانید بعد از ورود به کانادا درآمد خوبی را از پروژه تان داشته باشید.
 
startup visa canada Ganji 2022

مهاجرت به کانادا از طریق برنامه استارت


اداره مهاجرت کانادا برنامه استارت آپ ویزا Startup Visa Canada را ایجاد کرده است تا کارآفرینانی که کسب و کار جدیدی دارند بتوانند در کانادا یک شرکت استارت آپی را راه اندازی کنند. در همه استان ها و مناطق کانادا که سازمان تعیین شده برای صدور مجوز شرکت های استارت آپی وجود دارد از این برنامه استفاده می شود. برنامه استارت آپ کانادا برای کارآفرینان و شرکت هایی است که نوآور هستند و می توانند برای کانادایی ها شغل ایجاد کنند و قابل رقابت در سطح جهانی هستند. 

شرایط برنامه استارت آپ ویزا کانادا

برنامه استارت آپ کانادا در مقایسه با دیگر برنامه های مهاجرتی کانادا شرایط آسان و ساده ای دارد. مهم ترین بخش این برنامه دریافت نامه حمایت استارتاپ از یک سازمان تعیین شده است یعنی سرمایه گذاری و حمایت این سازمان ها از کسب و کار کارآفرینان. برای دریافت این حمایت کارآفرین باید به صورت کاملا صادقانه کسب و کار خود را معرفی کرده و همه شرایط لازم سازمان تعیین شده را داشته باشد کارآفرین باید این شرایط را داشته باشد:
 • 1. مهارت کافی در زبان انگلیسی یا فرانسه یعنی CLB 5 را داشته باشید. 
 • 2. داشتن توانایی مالی کافی برای زندگی خود و خانواده تان برای مدت 52 هفته در کانادا
 • 3. قصد ایجاد و راه اندازی کسب و کار در کانادا را داشته باشید و از طرف سازمان سرمایه گذاری آنجل و ونچر یا انکوباتور حمایت شوید یا گواهی تعهد از یک مرکز رشد کسب و کار  را داشته باشید. 

چگونه سفارت کانادا شرایط اعضا تیم استارت آپ ویزا را بررسی می کند

علاوه بر شرایط ذکر شده در بالا، خانواده شما هم برای پذیرش در کانادا باید شرایط خاصی داشته باشند.
حتی اگر متقاضی شرایط خاص و مناسبی داشته باشد اما بخش مهم این است که مرکز کسب و کار از کار آنها حمایت کرده و بتواند به شما گواهی تعهد بدهد که از شما حمایت می کند یا در بیزینس شما سرمایه گذاری کند. سازمان NACO که مسولیت کنترل کار گروه های آنجل را دارد و سازمان CVCA که مسولیت کنترل فعالیت های شرکت های ونچر را به عهده دارد سازمان های نظارتی استارتاپ هستند. تمام تلاش اداره مهاجرت کانادا جلوگیری از تقلب است. نقش Peer Review دقیقا این است که مطمئن شوند کار انجام شده بین سرمایه گذار و ایده گذار قانونی بوده است. Peer Review یعنی‌ کنترل کیفیت کار سازمان های سرمایه گذار توسط سازمان های نظارتی کانادا. 

کسب و کار مبتنی بر استارت آپ ویزا کانادا

کسب و کار استارت آپی به دنبال ایجاد تغییر در بازار سنتی است تا یک کسب و کار قابل رقابت در سطح جهانی را ایجاد کند. کسب و کارهای استارت آپی با کسب و کار های کوچک فرق دارند چون کسب و کار کوچک به دنبال کسب سود از طریق ارائه خدمات به بازارهای محلی هستند. شرکت های استارت آپی می خواهند در سطح جهانی رقابت کنند  و با به کار گیری سیستم ها و فناوری های خاص بازارهای سنتی را تغییر می دهند. مثلا شرکت تاکسی رانی یک شرکت سنتی است اما اوبر و لیفت مدل های جدید استارت آپی هستند. دفتر روزنامه یک مدل سنتی است اما فیس بوک یک شرکت استارت آپی است. 

چه مشاغلی برای استارت آپ ویزا کانادا مناسب اند

اگر به دنبال ایجاد کسب و کار و اخذ اقامت دائم کانادا از طریق استارت آپ ویزا کانادا هستید باید کسب و کار استارت آپی یا مفهومی داشته باشید و مهارت و سرمایه لازم برای ایجاد کسب و کار در کانادا را داشته باشید. برنامه استارت آپ کانادا با سه نوع متقاضی در ارتباط است:

1_ شما کسب و کاری در خارج از کانادا دارید و می خواهید این مدل کسب و کار را به کانادا بیاورید و از این طریق به کانادا مهاجرت کنید. 
2_ شما یک کسب و کار سنتی در خارج از کانادا دارید و می خواهید یک کسب و کار استارت آپی را در کانادا راه اندازی کنید و از این طریق به کانادا مهاجرت کنید. 
3_ شما در خارج از کانادا مدل کسب و کار سنتی یا استارت آپی را ندارید اما مهارت، سابقه کار و سرمایه برای ایجاد و راه اندازی یک کسب و کار استارت آپی را در کانادا دارید و می خواهید از این طریق مهاجرت کنید. 

به طور کلی این افراد می توانند در برنامه استارت آپ ویزای کانادا اقدام کنند:

 •  مدیر آی تی و کامپیوتر
 •  افراد دارای شرکت و بیزینس ثبت شده فعال
 •  تجار و بازرگان
 •  مدیران ارشد
 •  کارآفرینان برتر
 •  افراد دارای پروانه کسب معتبر
 •  داروسازان
 •  پزشکان و دندانپزشکان متخصص
 •  وکلای حقوقی
 •  افراد خلاق و ایده پرداز
 •  هنرمندان بین المللی
 •  افراد خود اشتغال و…..

شما باید بودجه لازم را داشته باشید و بتوانید کسب و کار استارت آپی خود را در زمان اقدام برای اقامت دائم کانادا مدیریت کنید و باید برای کسب و کار خود در کانادا نیت صادقانه ای داشته باشید یعنی اعتماد شرکت های سرمایه گذاری را جلب کنید. 
برای مهاجرت به کانادا از طریق استارت آپ، نگران ارائه بیزینس پلن و سایر مدارک و شرایط مورد نیاز نباشید. کافی است تصمیم بگیرید و کار را به موسسه مهاجرتی گنجی با مشاوران مهاجرتی بسیار با تجربه بسپارید.

نظرسنجی مهاجرت کانادا

کدام تغییر در برنامه استارتاپ ویزای کانادا قابل پیش بینی است؟

 • سهمیه بندی طرح ها
 • افزایش قیمت ویزا
 • سخت تر شدن برنامه
 • تسریع روند بررسی ویزا در سفارت
شرکت کنندگان : تن