مراحل برنامه سرمایه گذاری کبک

 زندگی در شهر کبک کانادا

مراحل مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذار

مرحله 1:

کارشناسان سازمان مهاجرتی گنجی همراه با متقاضی و پس از بررسی دقیق شرایط فرد برای جمع آوری مدارک مورد نیاز تلاش نموده و سعی در ارائه بهترین مدارک طبق فرمت مورد نظر اداره مهاجرت کبک می نمایند. به عنوان مثال:
- مدارک شناسایی و کارت ملی تمام اعضا خانواده
- گواهی عدم سوء پیشنیه
- مدارک اثبات دارایی ملکی متقاضی و همسر
- مدارک اثبات سابقه مدیریت و فعال بودن بیزینس متقاضی
- مدارک تحصیلی متقاضی و همسر و فرزندان (در صورت لزوم)
- مدارک پرداخت مالیات
- و ...
 

مرحله 2:

اگر مدارک ارائه شده توسط متقاضی به زبان انگلیسی یا فرانسه نباشد، موسسه گنجی برای ترجمه آن طبق فرمت مورد نظر اداره مهاجرت کبک اقدام می نماید. توجه فرمایید که تمام سفارت های کانادا فقط مدارکی که توسط مترجم رسمی با تایید باشد را مورد قبول قرار می دهند،در غیر اینصورت مدارک غیر ترجمه رسمی یا بدون تایید مورد قبول نمی باشد.
 

مرحله3:

وکیل، آقای گنجی تمامی پرونده و تمام فرم ها و مدارک ویزای سرمایه گذاری در کبک را طبق نظر دولت کبک و تحت نظر نماینده قانونی دولت کبک تهیه، تکمیل و به همراه موارد تکمیل شده آماده ارایه به اداره مهاجرت کبک می نماید.
 

مرحله4:

متقاضی پرونده خود را مطالعه و امضا می نماید. همچنین وکالت نامه خود مبنی بر انجام کلیه امور با دولت کبک و کانادا را به وکیل خود می دهد.
 

مرحله5:

وکیل مدارک متقاضی را همراه با فرم ها و ترجمه ها به دولت کبک ارائه می نماید. همچنین هزینه دولتی پرونده به صورت چک بانکی کانادایی باید تهیه و زودتر به دولت ارائه شود. مبلغ هزینه دولتی همه ساله با افزایش کمی نسبت به سال قبل تغییر می کند. پرونده های ایرانیان نیاز به پرداخت علی الحساب مبلغ سرمایه گذاری دارد.
 
 کبک کانادا مهاجرت

مرحله6:

پرونده های دریافت شده توسط اداره مهاجرت کبک از نظر صحت سهمیه،  تکمیل بودن مدارک مورد نیاز، واجد شرایط بودن فرد متقاضی و .. مورد بررسی قرار می گیرد. پرونده های ناقص توسط دولت بازگشت داده می شود. پرونده های کامل در صف بررسی قرار می گیرند. بررسی حداقل میزان دارایی و اثبات سابقه مدیریت در این مرحله نیز انجام می گردد.
 

مرحله7:

آفیسر های کبک تمام پرونده را بررسی نموده تا مطمئن شوند که آیا متقاضی شرایط مورد نیاز برنامه اقامت کبک را دارا می باشد یا خیر و این شرایط طبق موارد مشخص شده دولت کبک هست. موارد میزان دارایی قانونی و سابقه مدیریت یا بیزینس برای این برنامه مهم است. نامه ای مبنی بر باز شدن پرونده به همراه شماره پرونده اختصاصی به متقاضی توسط وکیل وی ارسال می گردد.
 

مرحله 8:

پرونده هایی که شرایط اولیه را داشته و مدارکشان بررسی اولیه را گذرانیده اند برای مصاحبه با آفیسر کانادایی دعوت می گردند. تا ده روز قبل از مصاحبه متقاضی باید آپدیت مدارک و مدارک جداگانه ای که آفیسر درخواست نموده را به بخش سرمایه گذاری کبک ارسال نماید. وکیل –آقای گنجی- همراه با موکل در تلاش خواهد بود تا مطمئن گردد موارد درخواستی آفیسر همراه و مطابق با حداقل شرایط مورد نیاز کبک می باشد. همچنین وکیل در دفتر خود در تهران و مونترال نسبت به اماده سازی متقاضی برای انجام مصاحبه جلسات متعدد برگزار می نماید. این آماده سازی با جدیت و به صورت کامل برقرار خواهد بود تا متقاضی هیچ گونه استرس یا کاستی برای مدارک و آماده سازی نداشته باشد. در صورت نیاز از یک مترجم حرفه ای برای شرکت در جلسات قبل از مصاحبه دعوت به عمل خواهد آمد.
 توجه: در بعضی موارد جلسه مصاحبه با آفیسر برگزار نخواهد شد و متقاضی نامه درخواست مدارک آپدیت و یا مستقیما نامه قبولی بدون مصاحبه را دریافت خواهد نمود و  ویو می شود. سعی موسسه گنجی بر ویو شدن متقاضیان است.
 

مرحله 9:

بعد از موفقیت در انجام مصاحبه در مونترال کانادا و قبولی متقاضی، افیسرهای بخش سرمایه گذاری کبک نامه قبولی را به وکیل وی ارائه و مشخصات برای ارسال حواله مبلغ سرمایه گذاری اعلام می گردد.
 

مرحله 10:

متقاضی 110 روز بعد از دریافت نامه قبولی خود فرصت خواهد داشت تا مبلغ کل سرمایه گذاری یا سود آن را به دولت کبک  ارائه دهد. تمام این موارد باید به بانک یا موسسه مالی مورد تایید دولت کبک واریز گردد.
 

مرحله 11:

بعد از تاییدیه دریافت کل مبلغ سرمایه گذاری، آفیسر کبک مدرک و شناسنامه کبکی CSQ را برای متقاضی و تمام اعضا خانواده وی صادر می نماید. این به معنی قبولی متقاضی در سطح استانی بوده و متقاضی مدارک تکمیلی خود را به وکیل ارائه نموده تا در بخش فدرال بررسی امنیتی آغاز گردد. پرداخت هزینه های دولتی فدرال در این بخش الزامی است.
 

مرحله 12:

بعد از بررسی پرونده متقاضی توسط سفارت کانادا، جزئیات انجام مدیکال برای او و خانواده صادر می گردد. متقاضی و خانواده برای انجام مدیکال توسط پزشکان معتمد سفارت کانادا که لیست آنها در وب سایت موسسه کنجی می باشد مراجعه می نمایند.
 

مرحله 13:

بعد از دریافت جواب نامه مدیکال توسط اداره مهاجرت کانادا، متقاضی قبول شده در تست امنیتی و پزشکی واجد الشرایط دریافت ویزای اقامتی سرمایه گذاری کانادا می گردند. در این مرحله، پاسپورت تمام افراد خانواده برای درج برچسب ویزا درخواست می گردد. پرداخت هزینه کارت اقامت دائم پی آر الزامی است.
 
 زندگی در شهر کبک کانادا

مرحله 14:

ویزای سرمایه گذاری و تجاری کانادا روی پاسپورت تمام اعضا خانواده(متقاضی و فرزندان زیر 22 سال) الصاق می گردد. این ویزا دارای مهلت مشخص به معنای اخرین تاریخ مجاز ورود متقاضی اصلی به کانادا می باشد. بعد از ورود به کانادا ، برای متقاضی و اعضا خانواده او کارت اقامت دائم 5 ساله صادر می گردد که برای ورود دفعات بعد لازم خواهد بود.
 

مرحله 15:

متقاضی که به همراه خانواده خود از این طریق وارد کانادا شده و اقامت دائم خود را دریافت نموده است، می تواند پس از سه سال زندگی در خاک کانادا (طی یک دوره پنج سال) واجد شرایط شهروندی کانادا شده و پاسپورت کانادایی خود را دریافت نماید.
 

مهاجرت سرمایه گذاری کانادا برای افراد با دانش زبان فرانسه

تجار و صاحبان کسب و کاری که دانش زبان بالایی در فرانسه داشته باشند و مدرک بی2 ارائه دهند میتوانند بدون توجه به سهمیه هرسال اقدام نمایند. همچنین افراد با دانش زبان فرانسه عالی، خارج از نوبت و سریع در بخش کبک بررسی خواهند شد. برنامه سرمایه گذاری کبک یکی از جذاب ترین برنامه های مهاجرتی جهان می باشد که متقاضیان با ملیت فرانسوی یا مستعمره فرانسه می توانند به راحتی از مزایای ان بهره مند شوند.
 
مهاجرت به کانادا

استفاده از وکیل مهاجرتی در پرونده خود

هرچند که تعداد زیادی مشاور مهاجرتی وجود دارد که خدمات خود را با تخفیف ارائه می دهند، اما وکیل یا مشاور مهاجرتی مستقر در کبک مزایای زیادی دارد. به عنوان مثال، وکیل مستقر در کبک که همه روزه با سفارت کبک، کارکنان و آفیسر های آن و شیوه کار آن ها ارتباط دارد قابل مقایسه با وکیلی که خارج از استان است نیست. بسیاری از وکلا چندین شیوه سرمایه گذاری برای چند کشور را ارائه می دهند که معمولا تسلط کافی به یک برنامه را ندارند. پس کار با وکیلی که مستقر در استان کبک بوده و به واسطه تجربه چند ساله و بررسی صدها پرونده برنامه سرمایه گذاری کبک را کاملا مسلط می باشد و روی جزئیات پرونده و شرایط مهاجرت به کبک واقف است، مطمئن تر خواهد بود.
 
قبولی برنامه سرمایه گذاری کانادا کار آسانی نخواهد بود، پرونده های ناقص یا بدون شرایط کافی به راحتی ریجکت شده یا بدون درخواست مدارک اضافی بسته خواهند شد.  نسبت به برنامه های دیگر اقامتی مثل سیتی زن شیپی دومنیکا و سنت کیس و ... مدارک بیشتری مورد نیاز است. مهمترین بخش مدارک ارائه نامه جمع آوری اموال – نریتیو- منظم متقاضی که نشان دهنده منبع و قانونی بودن دارایی ها باشد است. وکیل مهاجرتی با تجربه در کبک درک کافی از حساسیت پرونده متقاضی و بررسی جزئیات پرونده برای اثبات این قانونی بودن دارایی را طی سالها کار با اداره مهاجرت داشته و سعی در قبولی پرونده دارد. یک وکیل باتجربه به واسطه تجربیات قبلی و درگیری با پرونده های مختلف و سلیقه و ذائقه آفیسر های کبکی به خوبی از نوع پرونده های مدنظر آفیسرهای کبکی اطلاع دارد و می داند که برای موفقیت یک پرونده باید مدارک  به چه شکلی ارایه شوند. ضمنا تجربه نشان داده که حضور این وکیل در هنگام مصاحبه هم برای موقیت متقاضی بسیار حیاتی می باشد و بارها نمونه هایی را شاهد بودیم که با درایت وکیل همراه متقاضی و صحبت هایی که وی با آفیسر بررسی کننده پرونده داشته ، یک پرونده از ردی حتمی نجات پیدا کرده. برای جلوگیری از ریجکت شدن در برنامه سرمایه گذاری حتما وکیل معتبر مورد تایید اداره مهاجرت کانادا و کبک و البته با تجربه انتخاب کنید. توجه داشته باشید که سهمیه پذیرش پرونده برای هر موسسه مالی در کبک تغییر یافته و موسسات مالی به وکلایی که در دوره قبل میزان قبولی بالایی داشتند فقط سهمیه امسال را ارائه می دهند و این امر باعث می شود که پرونده های ضعیف کمتری سابمیت گردد. موسسه مهاجرتی گنجی از بدو شروع این برنامه توسط دولت کبک تا به امروز بطور فعال سالانه بالاترین تعداد متقاضیان را در روند اقدام در این برنامه یاری کرده است. ما با افتخار اعلام می کنیم که آمار قبولی متقاضیان ما در این برنامه صد در صد بوده و حتی یک مورد ردی در این برنامه نداشته ایم. این مهم تنها با تلاش  بسیار زیاد و با تکیه بر تجربه سالهای دور ما و عقد قرارداد تنها با افراد واجد شرایط بدست آمده. حاصل این امر و بررسی بیش از هزار پرونده موفق و داشتن دفتر در استان کبک و مورد تایید اداره مهاجرت کانادا و کبک بودن تجربه گران بهایی است که مفتخریم آن را در اختیار عزیزانی قرار دهیم که واجد شرایط اقدام در این برنامه هستند و برای تضمین آینده روشن خود و خانواده عزیزشان مصمم هستند.

 
 ساعت کبک کانادا

مدت زمان بررسی پرونده های سرمایه گذاری کبک

مدت زمان برای بررسی کامل فایل های سرمایه گذاری کبک بستگی به مجموعه ای از عوامل دارد و موقعیت مکانی متقاضی تاثیر زیادی روی آن دارد.
مدت زمان بررسی استانی:
به صورت معمول بین 9 تا 16 ماه زمان می برد تا متقاضی بتواند سی اس کیو را دریافت نماید.
مدت زمان بررسی فدرال:
بعد از دریافت CSQ، بسته به شرایط هر فرد در حال حاضربین دو تا سه سال زمان می برد که در وب سایت درج گردیده.
 
ما معتقدیم که زمان بررسی پرونده ها با انتخابات جدید کانادا و امریکا سریعتر خواهد بود. دولت کبک محدودیت جدیدی برای پذیرش پرونده در بخش سرمایه گذاری، کارآفرینی و خوداشتغالی کبک اعمال کرده است. لذا این محدودیت و پذیرش کمتر پرونده بر مدت زمان بررسی پرونده ها در بخش فدرال تاثیر می گذارد. دولت فدرال نیز روش بررسی بعضی پرونده ها را تغییر داده. قبلا، بررسی پرونده توسط اداره مهاجرت کانادا IRCC بستگی به ویزا آفیس ها داشت. به عنوان مثال بررسی پرونده ها در ویزا آفیس مکزیک دوبرابر سریعتر از امارات بود. از ژانویه 2006 برابر دی ماه 1384 اداره مهاجرت کانادا توانایی ارسال پرونده ها بین ویزا آفیس ها در سرتاسر جهان در سیستم خود فعال نمود تا مطمئن شود بررسی ها با تمام توان انجام می گیرد. این بدان معنی است که پرونده سرمایه گذاری شما در یک ویزاآفیس یا نزدیکترین سفارت به کشور شما بررسی نخواهد شد بلکه در چند سفارت بررسی خواهد شد. همچنین این امر نشان می دهد که بررسی پرونده ها در هر کشور بصورت انلاین نشان داده نمی شود بلکه در وب سایت اداره مهاجرت میانگین کل کشورها ارائه می گردد.

چند پرونده از چین پذیرفته می شوند؟

طبق قانون دولت کبک هیچ کشوری نمی تواند بیش از 70% ظرفیت پذیرش را کسب کند. لذا فقط 1330 پرونده در سال 2019 از چین پذیرفته شد که این شامل هنگ کنگ و ماکائو هم بود. لذا این شانس خوبی برای دیگر ملیت ها مانند ایران، عربستان، کویت و امارات خواهد بود که بتوانند فارغ از این ظرفیت پرونده خود را ارائه بدهند. هرچند باید توجه داشت که تعداد سهمیه باقیمانده برای دیگر کشور ها بسیار محدود می باشد و طبق تجربه سال های گذشته، به سرعت سهمیه توسط متقاضیانی که پرونده های آنان آماده و تکمیل بوده پر می شده. در اینجا ذکر این نکته ضروری است که افرادی زودتر شروع به آماده سازی مدارک و تکمیل پرونده می کنند شانس بالاتری در ارسال پرونده، تخصیص سهمیه و بررسی سریعتر پرونده خود دارند.
 
 مهاجرت به کبک بدون مدرک زبان

اقامت کانادا با سرمایه گذاری

متقاضی و خانواده که با برنامه سرمایه گذاری کبک اقدام می کنند به راحتی می توانند کارت پی آر و پاسپورت کانادایی را طی کمتر از 3 سال دریافت نمایند. برای کسب پاسپورت کانادایی متقاضی باید 3سال طی 5سال گذشته در خاک کانادا حضور داشته باشد و مدارک مالیاتی خود را سالانه ارائه داده باشد. هنگامیکه که دارنده کارت پی آر میتواند سیتی زن شیپی کانادا را دریافت کند، اخذ پاسپورت کانادا راحت و آسان گشته و می تواند از خدمات آن جهت مسافرت به 172 کشور جهان از جمله کلیه کشور های عضو شینگن و البته آمریکا استفاده نماید.
هرچند بسیاری از افراد برنامه کبک را هزینه بر تلقی می کنند اما در واقع نوعی سرمایه گذاری جهت اخذ پاسپورت کانادا است. در حال حاضر خیلی از کشورهای تراز دوم در اروپا(ترکیه و پرتغال و اسپانیا) و بخش کارائیب (سنت کیس-دومنیکا) به افراد این امکان را می دهند که بدون حتی یک روز اقامت، پاسپورت را خریداری نمایند! اما چرا همچنان برنامه کبک کانادا محبوب است و اینقدر متقاضی دارد.
 

چگونه برنامه سرمایه گذاری کبک به اقتصاد استان کبک کمک می کند؟

مبلغ پرداختی بابت برنامه کبک جهت حمایت از استارت آپ ها و کسب و کار های نوپای مستقر در استان کبک هزینه می شود. در برنامه سرمایه گذاری کبک، مبلغ جمع آوری شده توسط اداره مهاجرت و موسسات مالی به کمک شرکت های واقع در استان کبک که دارایی کمتر از 35 میلیون دلار کانادا دارند، آمده و به پروژه های جدید آنها وام می دهد. در طی ده ها سال گذشته، دولت کبک به تعداد زیادی شرکت کوچک و متوسط SME وام داده که رقمی بیش از 500 میلیون دلار می باشد و باعث ایجاد اشتغال در سرتاسر استان شده. درآمد حاصله نیز باعث رشد جنبه های رفاهی تازه واردان و مهاجران به کبک می گردد. از سوی دیگر تمام اصل و منافع حاصل از برنامه سرمایه گذاری کبک به صورت مستقیم در استان کبک هزینه شده و تعداد زیادی مهاجر و ساکن کبکی که خود روزی با ویزای اسکیل ورکر یا سرمایه گذار وارد شده اند، از ان بهره مند می شوند. نمونه های زیادی از این افراد مهاجر موفق را می توانید در اینستاگرام و تلگرام موسسه گنجی مشاهده کنید.

اداره مهاجرت کبک

طبق توافق نامه مصوب مهاجرتی دولت کبک با دولت کانادا، دولت کبک کنترل کاملی بر جذب و بررسی و انتخاب مهاجر طبق سیستم خود دارد و می تواند شرایط منحصر به فرد برای انتخاب مهاجر داشته باشد. همچنین تمام تجار وصاحبان کسب و کار که تمایل به اخذ اقامت کانادا از طریق برنامه کبک را دارند باید مستقیما با اداره مهاجرت کبک در تماس باشند که به نام MIDI معروف است. برای اطلاع از قوانین و شرایط مهاجرت سرمایه گذاری کبک به سایت رسمی دولت کبک مراجعه فرمایید.
https://www.immigration-quebec.gouv.qc.ca/en/

جزئیات مالیاتی ویزای سرمایه گذاری کانادا

کانادا قوانین خوب مالیاتی برای بسیاری از سرمایه گذاران و مهاجران تازه وارد وضع کرده که حافظ مال و منافع آنها است. کانادا مالیات بر ارث و مالیات بر ثروت ندارد. تمام مهاجرینی که از طریق برنامه سرمایه گذاری کبک قبول شده اند می توانند قبل از ورود تمام دارایی خود را اعلام وبدون مالیات در کانادا وارد نمایند و از معافیت های درآمد تا 5 سال بعد از ورود استفاده کنند. کانادایی ها از نرخ مالیات کمتری برای درآمد شخصی و درآمد شرکتی خود نسبت به کشورهای اروپایی بهره می برند، علاوه بر آن کانادا با ده ها کشور معاهده مالیاتی منعقد نموده که طبق آن مهاجران نیازی به پرداخت دو مالیات در کشور مبدا و کانادا ندارند. همچنین کانادایی های سیتی زن و پی آر که غیر مقیم کشور هستند می توانند هیچ گونه مالیاتی را بابت درآمد خارج از کانادای خود به دولت کانادا پرداخت نکنند. سازمان مهاجرتی گنجی با حسابداران خبره کانادایی و ایرانی در ارتباط بوده و موکلین ما از قوانین مالیاتی هر دو کشور مطلع خواهند شد.
 
 لیست مشاغل کبک

آیا می توانم فرزندان بزرگ خود را همراهم به کانادا بیاورم؟

چند سال قبل دولت کانادا، قوانین مهاجرتی مربوط به فرزند وابسته به والدین را محدود به فرزندانی نمود که به صورت تمام وقت مشغول به تحصیل و زیر 19 سال بوده اند. خوشبختانه اداره مهاجرت کانادا در اکتبر 2017 برابر مهرماه 1396 قوانین خود را تغییر داده و سن فرزند وابسته به والدین را به 22 سال تغییر داد، البته این فرزند نباید ازدواج کرده و وابستگی مالی و عاطفی به والدین باید داشته باشد. در ضمن به این نکته مهم توجه فرمایید که برای در نظر گرفتن سن فرزند وابسته در پرونده سرمایه گذاری کبک، معیار زمان سابمیت پرونده نزد اداره مهاجرت کبک است.
 

چه کسی می تواند مدارک من را ترجمه کند؟

هر مدرکی که به صورت انگلیسی یا فرانسه نیست باید توسط مترجم رسمی ترجمه شود. زبان های ترجمه مورد قبول دولت کانادا؛ انگلیسی و فرانسه می باشد. ترجمه توسط متقاضی یا فامیل یا دوستان و ... مورد قبول نمی باشد.هیچ کدام از مدارک نباید توسط فامیل ترجمه شود فامیل شامل: والدین،پدربزرگ و مادربزرگ، خواهر و برادر، همسر، قیم، نامزد، فرزندان، عمه و خاله، عمو و دایی، پسر عموی اول، برادرزاده ها و خواهر زاده ها. برای مورد تایید واقع شدن ترجمه ها توسط دولت کانادا، مدارک ارسالی باید توسط مترجم رسمی کانادایی انجام شود. در صورت عدم دسترسی به این مترجم، مدارک باید همراه با یک سوگندنامه -در حضور قاضی - مبنی بر انجام ترجمه از هر زبان به انگلیسی و فرانسه به صورت کامل و جامع انجام شود.
 

آیا کانادا تنها کشور غربی است که اقامت با سرمایه گذاری را اعطا می کند؟

تعداد زیادی از کشورهای غربی دارای برنامه های متعدد سرمایه گذاری برای جذب تجار موفق و صاحبان کسب و کار و افراد متمول می باشند. آمریکا دارای برنامه EB5 برای اعطا گرین کارت از طریق سرمایه گذاری است. انگلستان دارای برنامه UK Tier 1 Investor و استرالیا دارای برنامه SIV می باشد که افراد موفق را جذب می نماید. همچنین تعداد زیادی از کشورهای اروپایی مانند اتریش، مجارستان، مصر، بلغارستان، مالتا. از سوی دیگر بعضی کشورها مثل یونان، اسپانیا و پرتغال برنامه هایی دارند که ویزای اتحادیه اروپا را ارائه می دهد و کشورهایی مثل لیتوانی با سرمایه گذاری مستقیم ویزا می دهند. بعضی کشورهای کارائیب مانند سنت کیس، دومنیکا، آنتیگوانا، گرانادا نیز پاسپورت خود را می فروشند.
اما وقتی مزایا و معایب این کشورها را مقایسه می کنیم، هیچ کشوری بهترین و کم هزینه ترین روش را نسبت به برنامه سرمایه گذاری کبک ارائه نمی دهد. با برابری پایین دلار کانادا نسبت به دلار آمریکا و یورو اروپا، بسیاری از هزینه های اقامتی کانادا پایین تر است. مزایای بی شمار کانادا مانند جامعه چند فرهنگی، کیفیت بالای زندگی، نرخ جرم پایین، بیمه و تحصیل رایگان، دستمزد بالا، دانشگاه های تراز اول، هوای مطبوع و تمیز این کشور را از کشورهای دیگر متمایز می کند. از سویی شهرت برند کانادایی، عدم نیاز به دانش زبان و محدودیت سن، هزینه پایین برابر 350هزار دلار کانادا و ... باعث عدم رقابت دیگر کشورها با این برنامه می گردد.
 

دو ملیت در کانادا

هیچ گونه محدودیتی برای دو ملیت بودن در کانادا وجود ندارد. این بدان معنی است که مهاجرین برنامه سرمایه گذاری کبک که به مرحله اخذ پاسپورت کانادایی می رسند هیچ گونه محدودیتی از طرف دولت کانادا برای دریافت دومین پاسپورت(پاس کانادایی) نخواهند داشت.
 
 تحصیل در کبک

محدودیت های برنامه سرمایه گذاری کبک

برنامه سرمایه گذاری کبک هیچ گونه محدودیتی برای متقاضی از جهت نیاز به داشتن مدرک زبان(انگلیسی –فرانسه)، داشتن تحصیلات، نوع ملیت، سن خاص، ندارد. فقط باید متقاضی بالای 18 سال باشد. در حالیکه بسیاری از برنامه های سرمایه گذاری و کارآفرینی نیاز به آیلتس 5 به بالا، سن زیر 45 سال، ایجاد کار و ... دارد اما برنامه کبک هیچ محدودیتی برای متقاضی جهت شروع ندارد و این یکی از دلایل محبوبیت برنامه است. همه افراد متقاضی با رعایت شرایط مالی برنامه می توانند برای ویزای سرمایه گذاری کبک اقدام نمایند. این برنامه برای افرادی که به دلیل عدم امکان ارایه مدرک زبان از دیگر برنامه های مهاجرتی کانادا بازمانده اند گزینه بسیار خوبی به شمار می رود.
نکته بسیار مهم دیگر در برنامه سرمایه گذاری کبک، امنیت و اطمینانی است که این مسیر مهاجرتی همراه باخود دارد. در صورتیکه با وکیل مهاجرتی خبره خود همراه و همدل شوید و کلیه موارد را از ابتدا تا لحظه مصاحبه با دقت و وسواس انجام دهید قبولی شما در این برنامه تضمین می شود و می توانید با خیال راحت برنامه ریزی های مهم زندگی خود را در راستای هدف مهاجرتی خودتان به کشور کانادا پیگیر شوید.
 

آیا اقامت کبک، جدای اقامت کانادا است؟

خیر. تمام افرادی که اقامت کبک را بدست می آورند در حقیقت مقیم دائم کانادا به حساب می آیند و محدویتی بین متقاضی کبک یا ونکوور یا تورنتو و ... نیست. در حقیقت طبق قانون مصوب دولت کانادا در زمینه رعایت آزادی های فردی و حقوق بشر ،متقاضی برنامه کبک به راحتی می تواند در تمام نقاط کانادا زندگی و کار کند. تمام افرادی که از طریق برنامه سرمایه گذاری کبک همراه با موسسه مهاجرتی گنجی اقدام می نمایند در نهایت به کسب کارت اقامت کانادا پی آر می رسند که امکان زندگی و کار و تحصیل در سرتاسر کانادا (از شرق تا غرب) را به ایشان و خانواده اش اعطا می نماید.
 

برنامه کارآفرینی کبک

تمام افرادی که به میزان دارایی 2 میلیون دلار دست پیدا نمی کنند میتوانند برای برنامه کارآفرینی کبک اقدام نمایند. این برنامه فقط نیاز به 300هزار دلار دارایی بعلاوه 2 سال تجربه مدیریت بیزینس را دارد. برنامه کارآفرینی کبک نیاز به ایجاد یا خرید یک بیزینس در استان کبک را دارد.دو تفاوت عمده بین برنامه سرمایه گذاری و کارآفرینی کبک وجود دارد، در برنامه کارآفرینی کبک متقاضی ویزای موقت دریافت کرده تا بتواند مدیریت یک بیزینس کانادایی را انجام دهد این بیزینس شروطی مثل مالکیت حداقل25% و سرمایه گذاری 100هزار دلاری را دارد بعد از یکسال نیز باید گزارش عملکرد مثبت این بیزینس به دولت اعلام شود. از سوی دیگر برنامه سرمایه گذاری کبک هیچ گونه شرطی را دارا نبوده و متقاضی اقامت را مجبور به مدیریت یک بیزینس نمی کند. تفاوت دوم این است که افرادی با تجربه مدیریتی ولی بدون خرید مالکیت بیزینس در کبک واجدشرایط نمی شوند، اما همین تجربه مدیریتی برای برنامه سرمایه گذاری مناسب است. متقاضی برنامه کارآفرینی کبک باید یک بیزینس پلن و طرح توجیحی مناسب در زمان مصاحبه به اداره مهاجرت کبک ارائه دهد که جزئیات سودآوری و کاربردی شدن ایده و اینکه آیا بیزینس ارزش صرف زمان، هزینه و منابع ما یا سازمان ما را دارد، مهم است. البته این برنامه سالانه با تعداد کمتر از صد پرونده پذیرش می کند که جزئیات بازگشایی آن در اینستاگرام و تلگرام موسسه مهاجرتی گنجی اعلام می شود.
 محاسبه آنلاین امتیاز مهاجرت به کبک

اداره مهاجرت کبک واقع در هنگ کنگ بسته شد

از 1 آوریل 2017، هیچ مصاحبه ای در اداره مهاجرت کبک در هنگ کنگ برگزار نخواهد شد. اداره مهاجرت کبک این دفتر را بسته و تمام بررسی ها و مصاحبه ها فقط در مونترال کانادا برگزار می گردد. لذا تمام مکاتبات باید با این آدرس انجام گیرد:
285 Rue Notre-Dame Ouest, 4th Floor, Montreal, QC, Canada, H2Y 1T8

نظرسنجی مهاجرت کانادا

کدام تغییر در برنامه استارتاپ ویزای کانادا قابل پیش بینی است؟

  • سهمیه بندی طرح ها
  • افزایش قیمت ویزا
  • سخت تر شدن برنامه
  • تسریع روند بررسی ویزا در سفارت
شرکت کنندگان : تن